Zmagasz się z bólem szyi? Zadbaj o właściwą poduszkę i materac do spania!

Zmagasz się z bólem szyi? Zadbaj o właściwą poduszkę i materac do spania!
Spis treści
  1. Jaki materac wybrać przy bólu szyi?
  2. Jaką poduszkę kupić, gdy boli szyja?

Odpowiednio dobrana poduszka i materac potrafią skutecznie zmniejszyć dolegliwości bólowe w szyjnym odcinku kręgosłupa. Podpowiadamy, co w takiej sytuacji warto wybrać, by uporać się z chronicznym bólem.

Jaki materac wybrać przy bólu szyi?

Źródłem chronicznego bólu szyi najczęściej jest niepoprawna postawa ciała, jaką przyjmujemy każdego dnia oraz spanie na niewygodnym, niedopasowanym do naszych potrzeb podłożu.

Na szczęście w ofercie najlepszych producentów wyposażenia sypialnianego, jak. np. Hilding Anders, są materace, które pomagają na dobre zapomnieć o jakichkolwiek dolegliwościach bólowych w okolicach szyi.

W takiej sytuacji warto postawić na jeden z czterech rodzajów materacy:

  • materac kieszeniowy,
  • materac lateksowy,
  • materac z pianki termoelastycznej,
  • materac z pianki wysokoelastycznej.

Materac kieszeniowy zbudowany jest z wielu niezależnych sprężyn, z których każda ugina się punktowo pod naciskiem konkretnej części ciała. W ten sposób nasza sylwetka, z zwłaszcza okolice kręgosłupa szyjnego, układają się na jego powierzchni w taki sposób, że odczuwamy ulgę. Sprężysty materac lateksowy ekspresowo reaguje na nasz ruch, amortyzując ciało podczas zmian sennych pozycji. To pozwala szyi (i nie tylko) odpocząć od uporczywego bólu. Materac z pianki termoelastycznej dostosowuje się do sylwetki pod wpływem temperatury naszego ciała, a model wykonane z syntetycznej pianki wysokoelastycznej (tzw. pianki zimnej) gwarantują idealne podparcie ciała. 

Jeżeli śpimy w pojedynkę, postawmy na wybrany z powyższych rodzaj materaca o rozmiarze 80 cm x 200 cm (np. https://sleepinghouse.pl/133-materace-80x200) lub 90 cm x 200 cm (np. https://sleepinghouse.pl/134-materace-90x200). Jeżeli dzielimy łóżko z partnerem lub partnerką, warto zdecydować się przynajmniej na rozmiar 140 cm x 200 cm (np. https://sleepinghouse.pl/136-materace-140x200) lub większy, czyli: 160 cm x 200 cm, 180 cm x 200 cm lub “królewskie łoże” o wymiarach 200 cm x 200 cm.

jaki-materac-wybrac-przy-bolu-szyi.jpeg

Jaką poduszkę kupić, gdy boli szyja?

Zakup odpowiedniego materaca na niewiele się zda przy dolegliwościach związanych z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, jeśli w parze z nim nie nabędziemy właściwej poduszki.

Tego typu produkt powinien być wyprofilowany w taki sposób, by zapewniał optymalne ułożenie głowy, szyi oraz karku podczas snu, a w dodatku wspierał każdy z tych elementów ciała. Doskonale w te potrzeby wpisuje się poduszka ergonomiczna. To najlepszy wybór, gdy borykamy się z chronicznym bólem szyi. Jeżeli dolegliwości są naprawdę silne, warto poważnie rozważyć zakup typowo medycznej, ortopedycznej wersji takiego produktu.

Modele najwyższej jakości wykonane są z najlepszej klasy pianki termoelastycznej. Zastosowanie przez producentów tego surowca sprawia, że spanie na takiej poduszce jest bardzo przyjemne i komfortowe. Dopasowuje się ona bowiem do kształtu głowy, szyi i karku pod wpływem temperatury naszego ciała.

W zależności od tego, w jakiej pozycji najczęściej śpimy, zaopatrzmy się w poduszkę ergonomiczną o odpowiednim kształcie. Do wyboru mamy m.in.: płaską – uniwersalną, wyprofilowaną – do spania na boku, dwustronną – z masującymi wypustkami na jednej ze stron

Zdecydujmy się na zakup zarówno poduszki, jak i materaca rekomendowanej marki, która na rynku istnieje od dawna (np. Hilding Anders). Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że oba produkty posłużą nam przez długie lata i faktycznie przyczynią się do poprawy naszego komfortu i zdrowia – zwłaszcza w szyjnym odcinku kręgosłupa.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty