Dzieci często cierpią z powodu bólów głowy

Dzieci często cierpią z powodu bólów głowy
Przewlekłe bóle głowy występują u ponad 4% dorosłej populacji. Często dotykają też dzieci, ale dane na ten temat są dość ograniczone.

Doktor A. D. Hershey z Children's Hospital Medical Center w Cincinnati prowadził badania nad charakterystyką przewlekłych bólów głowy występujących u dzieci. Artykuł na ten temat opublikowano na łamach najnowszego wydania czasopisma Neurology.

W badaniu wzięło udział ponad 500 dzieci w wieku 3-18 lat. Okazało się, że prawie co trzecie z nich cierpi na przewlekłe bóle głowy, czyli występujące częściej niż 15 razy w miesiącu.W badanej grupie ból głowy pojawiał się u dziecka po raz pierwszy średnio około 9. roku życia. Chorzy zgłaszali się do lekarza około 12. roku życia. Przewlekłe bóle głowy najczęściej występowały wśród dziewcząt rasy białej.

Można wyróżnić trzy grupy przewlekłych bólów głowy: ciągłe, występujące okresowo podczas dnia oraz występujące często, ale nie co dzień. Obraz kliniczny bólów głowy najczęściej odpowiadał migrenie - bóle pulsujące, z towarzyszącymi nudnościami i wymiotami, światłowstrętem i fobią głośnych dźwięków.

Ocena artykułu

3.91
z 44 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(10)
4
 
(26)
3
 
(4)
2
 
(2)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.91 z 44 głosów

82%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty