Enzym kluczem do wyjaśnienia problemu alkoholizmu

Wiadomo, że PKCe jest jednym z 10 enzymów obecnych w komórkach obwodowego układu nerwowego. Tłumi aktywność receptorów GABA, odgrywa znaczącą rolę we wrażliwości na ból. Myszy, które genetycznie pozbawiono tego enzymu wykazywały dwukrotnie silniejszą wrażliwość na alkohol a ponadto dłużej trwał proces metabolizowania i wydalania z organizmu alkoholu. Zdaniem badaczy, odpowiedź organizmu na alkohol jest najlepszym predyktorem skłonności do alkoholizmu.
Być może odkrycie enzymu odpowiedzialnego za reakcje organizmu na alkohol, staną się poważnym wkładem w prace nad poszukiwaniem skutecznych sposobów leczenia alkoholizmu.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Badanie ogólne moczu
Badanie, które może pomóc w rozpoznaniu choroby nerek i wątroby oraz dróg moczowych.
Kontrola cukrzycy na dobrym poziomie
Źle wyrównany poziom cukru we krwi to dla diabetyka jedno z największych zagrożeń, które może prowadzić do nieodwracalnych powikłań, a nawet do śmierci.
Poronienie
Uważa się, że około 10-15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem samoistnym czyli wydaleniem obumarłego jaja płodowego.
Jak leczyć POChP?
Aby skutecznie walczyć z POChP, należy przede wszystkim zaprzestać palenia papierosów oraz jak najwcześniej rozpoznać chorobę.
Przepuklina pachwinowa - częsty problem
Chociaż jest stosunkowo łatwa do wyleczenia, nie rozpoznana i nieleczona może być źródłem poważnych problemów
Pozycja seksualna boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Nagłe schorzenia narządu wzroku
W okulistyce, podobnie jak w innych działach medycyny, znane są stany chorobowe wymagające szybkiej pomocy, które najczęściej objawiają się nagłą utratą widzenia, a także silnym bólem oka.