Profilaktyka chorób przenoszonych drogą płciową

Profilaktyka chorób przenoszonych drogą płciową

Wszystkim chorobą przenoszonym drogą płciową można skutecznie zapobiegać. Najskuteczniejszą metodą jest wstrzemięźliwość płciowa oraz związek monogamiczny w którym oboje z partnerów są wierni sobie i zdrowi.

Jeżeli jednak nie możesz stosować się powyższych metod należy przestrzegać poniższych zasad które w dużym stopniu zmniejszą twoje ryzyko zakażeniem:

  • używanie prezerwatyw - Zaleca się stosowanie prezerwatyw ze środkiem plemnikobójczym za każdym razem jeżeli dochodzi do kontaktu seksualnego. Jeżeli używasz prezerwatyw lateksowych nie używaj substancji na podłożu takich jak wazelina gdyż niszczą one prezerwatywę
  • znajomość partnera - Większość przygodnych kontaktów seksualnych z osobą, którą nie znasz zwiększa twoje ryzyko zakażenia chorobą. Nie należy uprawiać seksu z osobą, którą dopiero co poznana.
  • wiedza nt. chorób przenoszonych drogą płciową - Ponieważ aby prawidłowo zapobiegać chorobom, które przenoszą się poprzez kontakty seksualne, konieczna jest podstawowa wiedza dotycząca tych chorób. Zdobędziesz ją czytając pozostałe informacje zawarte na naszych stronach.
  • nienadużywanie alkoholu - Nadużywanie alkoholu zmniejsza twoje zdolności komunikacyjne i powoduje, że możesz dokonać nieprawidłowych decyzji co może zwiększyć twoje ryzyko zakażenia.

Ocena artykułu

3.74
z 42 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(9)
4
 
(21)
3
 
(6)
2
 
(4)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.74 z 42 głosów

71%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty