31 maja 2001 - Międzynarodowy Dzień bez Tytoniu

Pomiędzy 30 maja a 10 czerwca 2001 w wybranych aptekach Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Trójmiasta, Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia oraz Górnego Śląska będą działać punkty konsultacyjne Nicorette. Nasilenie działań przypadnie na 31 maja, kiedy to obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień bez Tytoniu. W punktach informacyjnych wszyscy zainteresowani uzyskają szczegółowe rady pomocne w skutecznym zerwaniu z nałogiem przy użyciu preparatów Nicorette. Punkty będą także oferować ulotki informujące o korzyściach zdrowotnych i ekonomicznych wynikających z zaprzestania palenia. Specjalnie przeszkoleni specjaliści będą instruować palaczy na temat stosowania preparatów Nicorette. W wielu punktach będzie można nabyć gumy i plastry Nicorette ze specjalną zniżką.
Akcja jest częścią nowej kampanii Nicorette "Pobij papierosa! Z Nicorette masz dwa razy większą szansę na sukces!", której celem jest jeszcze skuteczniejsza pomoc palaczom w zerwaniu z nałogiem. Producent Nicorette zachęca do walki z każdym kolejnym papierosem, wiedząc jak trudna jest decyzja o ostatecznym rzuceniu palenia.
Podejście proponowane w ramach kampanii Nicorette jest bardzo cenne dla otoczenia palacza, które jest narażone na skutki wdychania dymu tytoniowego. Rezygnując z każdego kolejnego papierosa, palacz chroni zdrowie swoich najbliższych. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które są bezbronne wobec dymu w swoim otoczeniu. Są one wyjątkowo podatne na choroby, które wywołuje palenie bierne: schorzenia dróg oddechowych, ucha środkowego oraz ostre ataki astmy. Nowe podejście do rzucania palenia pomaga więc realizować polskie hasło Światowego Dnia bez Tytoniu: "Uwolnijmy nasze dzieci od dymu tytoniowego!"
Preparaty Nicorette są używane do łagodzenia dokuczliwych objawów odstawienia nikotyny po rzuceniu palenia. Ich działanie polega na dostarczaniu do organizmu małej, bezpiecznej dawki nikotyny bez szkodliwych substancji zawartych w dymie tytoniowym. Gumy Nicorette stosuje się kilkakrotnie w ciągu dnia, zależnie od potrzeby. Plaster Nicorette przykleja się na suchą, nieowłosioną skórę, na przykład na ramieniu, biodrze lub barku. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania gum i plastrów Nicorette potwierdzają badania kliniczne. Nicorette i inne preparaty nikotynowe to jedyna grupa leków, które można bezpiecznie stosować przy rzucaniu palenia bez nadzoru lekarza.
Plastry i gumy Nicorette można nabyć w aptekach bez recepty. W Polsce dostępne są plastry zawierające 10 mg lub 15 mg nikotyny oraz gumy o zawartości 2 mg lub 4 mg.
Więcej informacji pomocnych przy rzucaniu palenia oraz szczegóły terapii z zastosowaniem plastrów i gum Nicorette można znaleźć na stronie internetowej www.nicorette.pl. Każdy, kto zadzwoni pod numer infolinii Nicorette (022) 821 50 95 dostanie bezpłatny zestaw broszur ułatwiający rozstanie z paleniem. Telefon jest czynny przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Badanie ogólne moczu
Badanie, które może pomóc w rozpoznaniu choroby nerek i wątroby oraz dróg moczowych.
Kontrola cukrzycy na dobrym poziomie
Źle wyrównany poziom cukru we krwi to dla diabetyka jedno z największych zagrożeń, które może prowadzić do nieodwracalnych powikłań, a nawet do śmierci.
Poronienie
Uważa się, że około 10-15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem samoistnym czyli wydaleniem obumarłego jaja płodowego.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.