31 maja 2001 - Międzynarodowy Dzień bez Tytoniu

31 maja 2001 - Międzynarodowy Dzień bez Tytoniu
W trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia bez Tytoniu, w aptekach największych miast Polski będzie można uzyskać poradę jak skutecznie rzucić palenie za pomocą gum i plastrów Nicorette. Organizatorem punktów konsultacyjnych jest producent preparatów Nicorette, firma Pharmacia.

Pomiędzy 30 maja a 10 czerwca 2001 w wybranych aptekach Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Trójmiasta, Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia oraz Górnego Śląska będą działać punkty konsultacyjne Nicorette. Nasilenie działań przypadnie na 31 maja, kiedy to obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień bez Tytoniu. W punktach informacyjnych wszyscy zainteresowani uzyskają szczegółowe rady pomocne w skutecznym zerwaniu z nałogiem przy użyciu preparatów Nicorette. Punkty będą także oferować ulotki informujące o korzyściach zdrowotnych i ekonomicznych wynikających z zaprzestania palenia. Specjalnie przeszkoleni specjaliści będą instruować palaczy na temat stosowania preparatów Nicorette. W wielu punktach będzie można nabyć gumy i plastry Nicorette ze specjalną zniżką.

Akcja jest częścią nowej kampanii Nicorette "Pobij papierosa! Z Nicorette masz dwa razy większą szansę na sukces!", której celem jest jeszcze skuteczniejsza pomoc palaczom w zerwaniu z nałogiem. Producent Nicorette zachęca do walki z każdym kolejnym papierosem, wiedząc jak trudna jest decyzja o ostatecznym rzuceniu palenia.

Podejście proponowane w ramach kampanii Nicorette jest bardzo cenne dla otoczenia palacza, które jest narażone na skutki wdychania dymu tytoniowego. Rezygnując z każdego kolejnego papierosa, palacz chroni zdrowie swoich najbliższych. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które są bezbronne wobec dymu w swoim otoczeniu. Są one wyjątkowo podatne na choroby, które wywołuje palenie bierne: schorzenia dróg oddechowych, ucha środkowego oraz ostre ataki astmy. Nowe podejście do rzucania palenia pomaga więc realizować polskie hasło Światowego Dnia bez Tytoniu: "Uwolnijmy nasze dzieci od dymu tytoniowego!"

Preparaty Nicorette są używane do łagodzenia dokuczliwych objawów odstawienia nikotyny po rzuceniu palenia. Ich działanie polega na dostarczaniu do organizmu małej, bezpiecznej dawki nikotyny bez szkodliwych substancji zawartych w dymie tytoniowym. Gumy Nicorette stosuje się kilkakrotnie w ciągu dnia, zależnie od potrzeby. Plaster Nicorette przykleja się na suchą, nieowłosioną skórę, na przykład na ramieniu, biodrze lub barku. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania gum i plastrów Nicorette potwierdzają badania kliniczne. Nicorette i inne preparaty nikotynowe to jedyna grupa leków, które można bezpiecznie stosować przy rzucaniu palenia bez nadzoru lekarza.

Plastry i gumy Nicorette można nabyć w aptekach bez recepty. W Polsce dostępne są plastry zawierające 10 mg lub 15 mg nikotyny oraz gumy o zawartości 2 mg lub 4 mg.

Więcej informacji pomocnych przy rzucaniu palenia oraz szczegóły terapii z zastosowaniem plastrów i gum Nicorette można znaleźć na stronie internetowej www.nicorette.pl. Każdy, kto zadzwoni pod numer infolinii Nicorette (022) 821 50 95 dostanie bezpłatny zestaw broszur ułatwiający rozstanie z paleniem. Telefon jest czynny przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

Ocena artykułu

4.53
z 51 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(33)
4
 
(15)
3
 
(1)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.53 z 51 głosów

94%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty