Sprawdź, jak katar wpływa na jakość życia

Nieżyt nosa to jedna z tych dolegliwości, które potrafią skutecznie obniżyć jakość życia. Zatkany nos i nadmiar wydzieliny sprawiają, że zamiast cieszyć się z codziennych przyjemności, takich jak spacer czy spotkanie z przyjaciółmi, wolimy zaszyć się pod kocem, czekając, aż nieżyt nosa odejdzie w niepamięć. Na szczęście znamy sposoby na to, jak zwalczyć katar szybko i skutecznie!
NIE TRAĆ CZASU NA KATAR
Nieżyt nosa nie tylko sprawia, że mamy problemy ze swobodnym oddychaniem, ale nawet może doprowadzić do utraty powonienia. Podczas kataru, obok nadmiernej wydzieliny i zatkanego nosa, mogą pojawić się także dodatkowe dolegliwości, takie jak napady kichania, swędzenie w nosie lub trudności z zasypianiem. Ponadto, nieżyt nosa to powód złego samopoczucia oraz dyskomfortu - zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Gdy mamy zatkany nos, ciężko nam się skoncentrować, co sprawia, że mamy gorsze wyniki w nauce czy w pracy.
JAK ZWALCZYĆ KATAR?
W Internecie krążą setki sposobów na katar. Czasem aż ciężko się odnaleźć w tym natłoku informacji, dlatego zebraliśmy w jednym miejscu najpopularniejsze, sprawdzone metody na to, jak pozbyć się kataru!
OCZYSZCZANIE NOSA
Wydmuchiwanie nosa powinno być nie tylko regularne, ale też delikatne. Jak prawidłowo oczyścić nos z zalegającej wydzieliny? Rób to naprzemiennie! Zakrywając prawą dziurkę, wydmuchuj wydzielinę z lewej i odwrotnie.
- SEN W POZYCJI PÓŁLEŻĄCEJ
Aby ułatwić sobie oddychanie nocą, warto spać z lekko uniesioną głową. Taka pozycja zapobiega spływaniu wydzieliny do gardła. Podłóż pod głowę dodatkową poduszkę albo ułóż pod materacem, na wysokości głowy, kilka zwiniętych ręczników.
- ODPOWIEDNI POZIOM NAWILŻENIA POWIETRZA
Wilgotność powietrza powinna wynosić 40-60%. Taki poziom nawilżenia zapobiega wysuszeniu błony śluzowej nosa, które często jest skutkiem zablokowanego nosa. Jeśli nie posiadasz nawilżacza, wystarczy, że położysz kilka mokrych ręczników na kaloryferze.
- SIĘGNIJ PO SPRAY DO NOSA
Aby szybko odetkać zatkany nos, możesz sięgnąć po spray na katar. Odpowiednio dobrany preparat już w kilka minut ułatwi Ci oddychanie, a dodatkowo wspomoże regenerację śluzówki. Ponadto, w aptekach dostępne są takie leki, które nawet są w stanie skrócić czas trwania kataru!
Artykuł partnera
Podobne teksty
Przyczyny alergii
Jakie są przyczyny alergii, jaki jest wpływ czynników genetycznych, co to jest atopia.
Aromaterapia a dolegliwości
Zastosowanie poszczególnych rodzajów olejków w różnych stanach chorobowych.
Sezon przeziębieniowy a ryzyko bólów zatok
Choroby zatok to jedne z częstszych schorzeń laryngologicznych, a często są one konsekwencją przebytego przeziębienia.
Alergia i alergeny
Choroby alergiczne należą do jednych z najczęściej występujących schorzeń współczesnej cywilizacji.
Jak radzić sobie z objawami grypy...
Prawie 90% Polaków nie zdaje sobie sprawy, że uprawianie sportu i zdrowy tryb życia wzmacniają naturalną odporność organizmu.
Ostre infekcje u osób z cukrzycą
Chorować nikt nie lubi, jednak ludzie przewlekle chorzy, jak diabetycy, są szczególnie podatni na infekcje i trudniej z nich wychodzą.
Olejek miętowy
Nazwa potoczna, nazwa łacińska, właściwości i zastosowanie w aromaterapii.
Co zrobić, aby leczyć organizm przez całą dobę
W obecnych realiach, ludzie po prostu ?nie mają czasu by chorować?...
Kiedy katar to coś więcej?
Różnica między katarem a zapaleniem zatok jest wyraźna, jednak chwila, kiedy jedno schorzenie zamienia się w drugie, nie jest taka oczywista. Obie przypadłości są dość uciążliwe, jednak zapalenie zatok to o wiele poważniejsza sprawa.