Sprawdź, jak katar wpływa na jakość życia

Sprawdź, jak katar wpływa na jakość życia
Spis treści
  1. NIE TRAĆ CZASU NA KATAR
  2. JAK ZWALCZYĆ KATAR?

Nieżyt nosa to jedna z tych dolegliwości, które potrafią skutecznie obniżyć jakość życia. Zatkany nos i nadmiar wydzieliny sprawiają, że zamiast cieszyć się z codziennych przyjemności, takich jak spacer czy spotkanie z przyjaciółmi, wolimy zaszyć się pod kocem, czekając, aż nieżyt nosa odejdzie w niepamięć. Na szczęście znamy sposoby na to, jak zwalczyć katar szybko i skutecznie!

NIE TRAĆ CZASU NA KATAR


Nieżyt nosa nie tylko sprawia, że mamy problemy ze swobodnym oddychaniem, ale nawet może doprowadzić do utraty powonienia. Podczas kataru, obok nadmiernej wydzieliny i zatkanego nosa, mogą pojawić się także dodatkowe dolegliwości, takie jak napady kichania, swędzenie w nosie lub trudności z zasypianiem. Ponadto, nieżyt nosa to powód złego samopoczucia oraz dyskomfortu - zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Gdy mamy zatkany nos, ciężko nam się skoncentrować, co sprawia, że mamy gorsze wyniki w nauce czy w pracy.

JAK ZWALCZYĆ KATAR?

W Internecie krążą setki sposobów na katar. Czasem aż ciężko się odnaleźć w tym natłoku informacji, dlatego zebraliśmy w jednym miejscu najpopularniejsze, sprawdzone metody na to, jak pozbyć się kataru!

  •  OCZYSZCZANIE NOSA

Wydmuchiwanie nosa powinno być nie tylko regularne, ale też delikatne. Jak prawidłowo oczyścić nos z zalegającej wydzieliny? Rób to naprzemiennie! Zakrywając prawą dziurkę, wydmuchuj wydzielinę z lewej i odwrotnie.

  • SEN W POZYCJI PÓŁLEŻĄCEJ

Aby ułatwić sobie oddychanie nocą, warto spać z lekko uniesioną głową. Taka pozycja zapobiega spływaniu wydzieliny do gardła. Podłóż pod głowę dodatkową poduszkę albo ułóż pod materacem, na wysokości głowy, kilka zwiniętych ręczników.

  • ODPOWIEDNI POZIOM NAWILŻENIA POWIETRZA

Wilgotność powietrza powinna wynosić 40-60%. Taki poziom nawilżenia zapobiega wysuszeniu błony śluzowej nosa, które często jest skutkiem zablokowanego nosa. Jeśli nie posiadasz nawilżacza, wystarczy, że położysz kilka mokrych ręczników na kaloryferze.

  • SIĘGNIJ PO SPRAY DO NOSA

Aby szybko odetkać zatkany nos, możesz sięgnąć po spray na katar. Odpowiednio dobrany preparat już w kilka minut ułatwi Ci oddychanie, a dodatkowo wspomoże regenerację śluzówki. Ponadto, w aptekach dostępne są takie leki, które nawet są w stanie skrócić czas trwania kataru!

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty