Sekretyna nie jest skuteczna w leczeniu autyzmu

Autyzm polega na upośledzeniu zdolności tworzenia więzi międzyludzkich i umiejętności komunikowania się z otoczeniem. Choroba pojawia się przed 30. miesiącem życia. Uważa się, że jest powodowana przez dotychczas niepoznane uszkodzenie mózgu. Jak dotąd, nie odkryto skutecznego leczenia farmakologicznego.
W badaniu uczestniczyły dzieci z autyzmem losowo przydzielane do grupy otrzymującej placebo, czyli substancję nieczynną farmakologicznie lub sekretynę podawaną w dawce dożylnej. Przed podaniem leku oraz 3 i 6 tygodni po jego zastosowaniu wykonywano badania oceniające zmiany w rozwoju, zachowaniu, umiejętnościach językowych.
Analiza zebranych danych pokazała, że jednokrotne podawanie sekretyny nie wpływa na postęp w rozwoju dziecka (w opinii rodziców) ani na poprawę komunikacji słownej. Wydaje się, że jedynie przejściowa, niewielka poprawa może pojawić się jeśli chodzi o zachowania autystyczne u niektórych dzieci.
Medyczna Agencja Informacyjna
Podobne teksty
Kontrola cukrzycy na dobrym poziomie
Źle wyrównany poziom cukru we krwi to dla diabetyka jedno z największych zagrożeń, które może prowadzić do nieodwracalnych powikłań, a nawet do śmierci.
Poronienie
Uważa się, że około 10-15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem samoistnym czyli wydaleniem obumarłego jaja płodowego.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Krótki przewodnik po komunikacji niewerbalnej
Nie wypowiadając ani słowa, moje ciało nieustannie emituje sygnały, które wyrażają moje samopoczucie, nastawienia, postawy etc.
Nagłe schorzenia narządu wzroku
W okulistyce, podobnie jak w innych działach medycyny, znane są stany chorobowe wymagające szybkiej pomocy, które najczęściej objawiają się nagłą utratą widzenia, a także silnym bólem oka.