Powietrzna podroż - plusy i minusy

Powietrzna podroż - plusy i minusy
Plus ? Jeden i to niewątpliwy - samolot to najszybszy rodzaj lokomocji. Minusy? Wiele. Niezbyt komfortowa pozycja, częste występowanie choroby lokomocyjnej, ból i zatkanie uszu przy lądowaniu i starcie i ten lęk... Lęk, który może sparaliżować i pozwolić zapomnieć, że lecimy na wakacje. Strach w czasie lotu jest zjawiskiem dość powszechnym. Niestety poradzić sobie z nim może tylko osoba zainteresowana. Przekonywanie przerażonego towarzysza podroży, ze lot jest 70 razy bezpieczniejszy niż jazda samochodem jest przysłowiową "mową do ściany". Jak więc pomóc sobie samemu ? 
  • Staraj się zmienić tok swoich myli. Zamiast przypominać sobie o ilu katastrofach lotniczych słyszała, weź głęboki oddech, uśmiechnij się i zacznij rozmyślać o przyjemnościach jakie czekają na ciebie po przybyciu na miejsce.
  • Oddychaj przeponą, przez nos. Ten rodzaj oddychania zwalnia bicie serca, które pracuje znacznie szybciej w sytuacjach lękowych.
  • Trzymaj ręce na kolanach. Większość osób bojących się lotu trzyma ręce na oparciach, odczuwając wszelkie wibracje samolotu, co wzmaga jeszcze bardziej uczucie strachu.
  • Zrezygnuj z kofeiny. Kofeina zawarta w kawie i coli oraz słodycze nasilają objawy lękowe. W zamian - pij soki i niegazowaną wodę mineralną, zagryzaj krakersami i suszonymi owocami.

A na zatkane i obolałe uszy najlepiej pomaga żucie gumy, ssanie cukierków, picie drobnymi łyczkami i dmuchanie w zaciśnięty palcami nos ...

Zaklad Patomorfologii Szpitala Wolskiego w Warszawie

Ocena artykułu

3.81
z 53 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(10)
4
 
(32)
3
 
(5)
2
 
(3)
1
 
(3)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.81 z 53 głosów

79%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty