Nie taka straszna farmacja

Nie taka straszna farmacja
Współczesna farmacja może przyprawić o zawrót głowy, kiedy zaczynamy kupować leki. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby to nieco uprościć.

Nawiąż kontakt z jakimś farmaceutą. Zawsze wykupuj swoje recepty w tej samej aptece dzięki czemu, farmaceuta który Cię pozna, może Cię uprzedzać o potencjalnych współdziałaniach kupowanego leku z tymi, które już bierzesz. Warto jest też poznać nazwę międzynarodową swojego leku (oraz innymi nazwami handlowymi) zarówno tego na receptę, jak i bez. Bardzo ważne jest posiadanie jednego lekarza, który zapewni Ci stałą opiekę medyczną i który zna wszystkie lekarstwa, które przyjmujesz.

Kupuj z głową leki bez recepty. Wiele z nich łagodzi występujące objawy, ale nie leczą one właściwej choroby. Leki na przeziębienie są przeznaczone do zwalczania takich objawów, jak katar czy kaszel, ale nie robią one nic w kierunku pozbycia się z organizmu powodującego przeziębienie wirusa. Wiele leków dostępnych bez recepty zawiera substancje, które powinny być unikane przez określone grupy pacjentów.

Alkohol oraz aspiryna (i inne salicylany) są klasycznym przykładem substancji, które wchodzą w skład wielu leków, a nie powinny być stosowane u dzieci w większości przypadków. Każdy farmaceuta powinien być w stanie udzielić Ci odpowiednich wskazówek przy sprzedaży leków bez recepty.

Doceniaj siłę działania leków dostępnych bez recepty. Może i nie potrzebujesz na nie recepty, ale to nie znaczy, że nie mogą one wywoływać skutków ubocznych, czy nawet poważniejszych efektów, jeśli nie są stosowane właściwie. Nigdy nie posyłaj dziecka po odbiór leków z apteki, zbyt wiele różnych rzeczy może się zdarzyć, kiedy leki znajdą się w rękach ciekawskiego dziecka.

Ocena artykułu

4.63
z 41 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(28)
4
 
(12)
3
 
(0)
2
 
(1)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.63 z 41 głosów

98%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty