ECCO Walkathon po raz trzeci w Polsce!

ECCO Walkathon po raz trzeci w Polsce!

Już 15 września 2007 roku tysiące uczestników spotka się na Polu Mokotowskim w Warszawie, aby wziąć udział w największej międzynarodowej imprezie charytatywnej ECCO Walkathon – Spacer Ludzi Dobrej Woli, organizowanej przez duńskiego producenta obuwia firmę ECCO. Szczytny cel imprezy i dobra zabawa już po raz trzeci zjednoczą Warszawiaków podczas wspólnego spaceru. Z początkiem lipca, w sklepach ECCO i na stronie www.eccowalkathon.pl, ruszyła sprzedaż biletów na ECCO Walkathon 2007. Zarejestruj się już dziś, spaceruj i pomagaj razem z nami!

Tegoroczna edycja ECCO Walkathonu odbędzie się już 15 września na Polu Mokotowskim w Warszawie. W tym roku fundusze zebrane podczas ECCO Walkathonu zasilą projekty realizowane przez: fundację ekologiczną WWF, organizację Street Kids International oraz Fundację TVN „Nie jesteś sam". Uczestnicy będą spacerować na dwóch warszawskich trasach o długości 6 i 10 km. Za każdy przebyty kilometr firma ECCO przekazuje na konto wybranej przez uczestnika fundacji 4 złote. Charytatywny spacer umilą atrakcje zlokalizowane zarówno w miejscu imprezy, jak i na obu trasach m.in. zabawy dla dzieci, występy zespołów muzycznych oraz pokazy projektów,
realizowanych przez fundacje.

Udział w ECCO Walkathonie jest bardzo prosty, a do charytatywnego Spaceru może się przyłączyć każdy. Wystarczy przybyć do sklepu ECCO lub zarejestrować się na stronie internetowej imprezy

Po uiszczeniu symbolicznej opłaty (10 złotych dorośli, 5 złotych dzieci) uczestnicy otrzymują bilet, który w dniu imprezy jest wymieniany na identyfikator i pakiet startowy, niezbędny podczas charytatywnego Spaceru. W skład pakietu wchodzą: plecak ECCO Walkathonu, koszulka, przewodnik po trasach, długopis, jabłko oraz woda. Oficjalne otwarcie ECCO Walkathonu nastąpi o godzinie 10.00, natomiast starty na poszczególnych trasach przewidziane są na godzinę 11.00 i 12.00. Spacer umilą uczestnikom liczne atrakcje przygotowane na każdej z tras. A na zakończenie specjalny koncert dla wszystkich uczestników ECCO Walkathonu zagra Kayah.

ECCO Walkathon gości w Polsce już po raz trzeci i z każdym rokiem wciąga do wspólnej zabawy coraz więcej Warszawiaków. W 2005 roku w Spacerze Ludzi Dobrej Woli na warszawskiej Agrykoli udział wzięło ponad 7 tysięcy osób. A już rok później Polacy pobili rekord ECCO Walkathonu w ilości uczestników imprezy. W 2006 roku w Warszawie spacerowało prawie 15 tysięcy osób, które przeszły łącznie 127 tysięcy kilometrów i uzbierały ponad 507 tysięcy złotych na realizację ważnych społecznie projektów!

Pierwszy ECCO Walkathon odbył się w 1999 roku w Kopenhadze. Wtedy to Karl Toosbuy, założyciel firmy ECCO wpadł na pomysł, jak połączyć aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. Wprowadzając w życie najważniejsze wartości firmy ECCO zapoczątkował misję ECCO Walkathonu – Spaceru Ludzi Dobrej Woli. Misję, która ma za zadanie uświadamiać ludziom, że aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy jakości życia, a wspólne działanie może mieć wpływ na innych ludzi i środowisko naturalne. Tak narodził się pomysł niepowtarzalnej imprezy charytatywnej, podczas której uczestnicy idą na wspólny spacer, a organizator, firma ECCO, wpłaca na konto wybranej przez uczestnika fundacji odpowiednią kwotę za każdy przebyty kilometr. W ciągu ośmiu lat do charytatywnego Spaceru dołączyli Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, a trzy lata temu także Polacy. Uczestnicy niezwykłej akcji na trzech kontynentach przeszli łącznie 2 miliony kilometrów, czyli dystans równy 45 okrążeniom ziemi i uzbierali na cele charytatywne ponad 6,5 mln złotych! To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi w ciągu zaledwie kilku lat ECCO Walkathon stał się jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie.

ECCO Walkathon to doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, dobra zabawa w gronie przyjaciół, a przede wszystkim okazja do niesienia pomocy potrzebującym!

Ocena artykułu

4.24
z 25 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(12)
4
 
(10)
3
 
(1)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.24 z 25 głosów

88%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty