Czy laserowa korekcja wzroku to bezpieczny zabieg?

Czy laserowa korekcja wzroku to bezpieczny zabieg?
Spis treści
  1. Korekcja laserowa wzroku - na czym polega?
  2. Laserowa korekcja wzroku - czy to bezpieczne?

Planujesz laserową korekcję wzroku? Przymierzasz się do tego zabiegu i zastanawiasz się, czy korekcja laserowa wzroku jest bezpieczna? Dowiedz się więcej o tym zabiegu i przekonaj się, że to bezpieczne rozwiązanie!

Korekcja laserowa wzroku - na czym polega?

Korekcja laserowa wzroku to zabieg, który pozwala skorygować wadę krótkowzroczności (minusy), nadwzroczności (plusy) czy astygmatyzmu (rozmyte i nieostre widzenie kształtów). Pacjenci, u których można wykonać korekcję laserową wzroku to najczęściej osoby od 21 do 60 roku życia, choć możliwe jest wykonanie zabiegu przed 21 lub po 60 roku życia w zależności od wady wzroku i ogólnej kondycji oczu. Zabieg laserowej korekty wzroku trwa 15-20 minut, choć samo działanie lasera to zaledwie około 20 sekund.

W krótkowzroczności światło skupiane jest przed siatkówką, a w nadwzroczności za nią. Zabieg polega na wymodelowaniu przez laser kształtu rogówki w taki sposób, aby światło wpadające do oka było skupiane na siatkówce. Dzięki temu obraz staje się wyraźny i noszenie okularów czy soczewek nie jest konieczne. Laserowa korekcja wzroku to sprawdzony i bezpieczny sposób na usunięcie wady wzroku i cieszenie się wyraźnym widzeniem od razu po zabiegu. Po kilku dniach możliwy jest natomiast powrót w pełni do wszystkich dotychczasowych aktywności.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu? Sprawdź, jak wygląda bezpieczna laserowa korekcja wzroku w klinice Optegra!

 

Laserowa korekcja wzroku - czy to bezpieczne?

 

Korekcja laserowa wzroku to mało inwazyjny zabieg, który realizowany jest tylko i wyłącznie na zewnętrznej części oka, czyli rogówce. Z tej przyczyny możliwość powikłań czy uszkodzenia narządu wzroku jest niemalże wykluczona. Zabiegi laserowej korekcji wzroku należą do najbezpieczniejszych metod korekcji i są najczęściej wykonywanymi zabiegami chirurgicznymi na świecie.

Lasery wykorzystywane do zabiegów to najnowocześniejsze urządzenia, które wyróżniają się precyzją i stosowaniem licznych zabezpieczeń wspierających pracę lekarza i niemal całkowicie wykluczających ryzyko popełnienia błędu. Lasery posiadają eye-tracker, czyli specjalny system kamer, który śledzi każdy ruch oka. Eye-tracker jest niezwykle szybki i precyzyjny, dlatego w przypadku minimalnej nieprawidłowości w ułożeniu oka praca urządzenia jest wstrzymywana.

Wizyta kwalifikacyjna przed zabiegiem pozwala na precyzyjne badanie wzroku wraz z wywiadem medycznym uwzględniającym schorzenia, które mogą potencjalnie wykluczyć z możliwości odbycia zabiegu. Precyzyjne badanie oczu również zminimalizuje potencjalne powikłania po zabiegu, które zdarzają się u 1% pacjentów. Do najczęstszych dolegliwości po zabiegu należą łzawienie, pieczenie, światłowstręt czy wahania ostrości wzroku, ale mają one jedynie charakter przejściowy. Stosując się do zaleceń lekarza, z pewnością gładko przejdziesz przez zabieg i ograniczysz ryzyko potencjalnych powikłań.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty