Soczewki kontaktowe a samopoczucie nastolatków

Soczewki kontaktowe a samopoczucie nastolatków
Trzyletnie badania przeprowadzone na wydziale Optometrii Uniwerystetu Indiana wykazały, że nawet małe dzieci, dziewięcio czy dziesięciolatki umieją prawidłowo posługiwać się soczewkami i rozumieją do czego one służą.

Bycie nastolatkiem to poważna sprawa, zwłaszcza jeśli musisz jeszcze nosić okulary. Problemy pojawiają się podczas uprawiania sportu, graniu na instrumentach muzycznych lub po prostu podczas nauki, czy zabawy. To właśnie dlatego tak wiele nastolatków decyduje się na soczewki kontaktowe, które podbudowują ich trochę zachwiane poczucie własnej wartości. Nie oznacza to oczywiście, że okulary nie mogą być modnym dodatkiem: wiele osób wygląda w okularach świetnie, ale dla aktywnych nastolatków dobry wybór to soczewki kontaktowe.

Niektórzy rodzice mający nastoletnie dzieci martwią się, czy posługiwanie się soczewkami nie będzie stanowić dla nich problemu. A niepotrzebne, ponieważ współczesne soczewki kontaktowe są bardziej komfortowe i łatwiejsze w pielęgnacji niż te stosowane kilka lat temu. Ponadto, soczewki kontaktowe maja wiele zalet: nie przeszkadzają podczas uprawianie sportów, nie wywołują złudzenia ramki, które przeszkadzałoby w widzeniu peryferyjnym, nie zaparowują ani nie zsuwają się z nosa, i nie wywołują niemiłego uczucia ucisku za uszami.

Ocena artykułu

4.52
z 52 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(33)
4
 
(16)
3
 
(1)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.52 z 52 głosów

94%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty