Żółty Tydzień - ostatnia dawka szczepień

W dniach od 14 do 19 października osoby, które wzięły udział w kwietniowej edycji „Żółtego Tygodnia”, powinny zgłosić się do gabinetów, w których przyjęły pierwsze dawki szczepionek. W tym czasie należy przyjąć drugą dawkę szczepionki przeciwko WZW typu A, trzecią dawkę szczepionki przeciwko WZW typu B lub trzecią dawkę szczepionki skojarzonej zabezpieczającej przed obydwoma typami WZW. Osobom, które w kwietniu rozpoczęły cykl szczepień preparatem skojarzonym, ostatnia dawka szczepionki oferowana jest za darmo. Należy pamiętać, że tylko zastosowanie pełnego cyklu szczepień gwarantuje długotrwałą ochronę. Podczas październikowej edycji akcji mogą zaszczepić się także inni zainteresowani. Pełna lista gabinetów biorących udział w akcji dostępna jest na stronie www.zoltytydzien.pl.
W tym roku w kampanii „Żółty Tydzień” bierze udział 90 miast. Dziesiątej edycji akcji towarzyszy hasło „Dla bezpieczeństwa w kraju i za granicą”, w którym zawarte są najważniejsze przesłania kampanii. Organizatorzy „Żółtego Tygodnia” stwarzają szansę tańszych szczepień przeciwko WZW typu B przede wszystkim osobom przed planowanymi zabiegami operacyjnymi, których profilaktyka nie jest już finansowana ze środków Ministerstwa Zdrowia. Pragną także zachęcać do szczepień dzieci przeciwko „żółtaczce pokarmowej”. Ze szczepień podczas „Żółtego Tygodnia” powinny również skorzystać osoby wyjeżdżające w rejony o zwiększonym ryzyku zachorowania na oba typy WZW.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Bank komórek macierzystych
Komórki macierzyste znajdują też zastosowanie w leczeniu chorób nienowotworowych (choćby chorób krwi i układu immunologicznego) oraz dziedzicznych.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Leczenie nadżerek szyjki macicy
Radykalne wyleczenie nadżerek polega na zniszczeniu metodami fizycznymi lub chemicznymi nieprawidłowych, tworzących ją komórek.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Zaburzenia erekcji problemem wielu mężczyzn
W naszym kraju zaburzenia wzwodu ma około 3,5 miliona mężczyzn a tylko 36% z nich zdaje sobie sprawę, że cierpi na zaburzenia erekcji.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.