Żółty Tydzień - ostatnia dawka szczepień

Żółty Tydzień - ostatnia dawka szczepień
W dniach 14-19 października br. (poniedziałek-sobota) przypada termin podania ostatnich dawek szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A (WZW typu A, „żółtaczka pokarmowa”) oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW typu B, „żółtaczka wszczepienna”) w ramach tegorocznej kampanii promocyjnych szczepień „Żółty Tydzień”. Podczas „Żółtego Tygodnia” ceny dostępnych w wytypowanych gabinetach szczepionek wraz z badaniem lekarskim i zabiegiem są niższe niż cena samego preparatu w aptece. Październikowa edycja akcji organizowana jest przede wszystkim dla osób, które rozpoczęły cykl szczepień w kwietniu, jednak z promocyjnych cen szczepionek mogą skorzystać wszyscy zainteresowani.

W dniach od 14 do 19 października osoby, które wzięły udział w kwietniowej edycji „Żółtego Tygodnia”, powinny zgłosić się do gabinetów, w których przyjęły pierwsze dawki szczepionek. W tym czasie należy przyjąć drugą dawkę szczepionki przeciwko WZW typu A, trzecią dawkę szczepionki przeciwko WZW typu B lub trzecią dawkę szczepionki skojarzonej zabezpieczającej przed obydwoma typami WZW. Osobom, które w kwietniu rozpoczęły cykl szczepień preparatem skojarzonym, ostatnia dawka szczepionki oferowana jest za darmo. Należy pamiętać, że tylko zastosowanie pełnego cyklu szczepień gwarantuje długotrwałą ochronę. Podczas październikowej edycji akcji mogą zaszczepić się także inni zainteresowani. Pełna lista gabinetów biorących udział w akcji dostępna jest na stronie www.zoltytydzien.pl.

W tym roku w kampanii „Żółty Tydzień” bierze udział 90 miast. Dziesiątej edycji akcji towarzyszy hasło „Dla bezpieczeństwa w kraju i za granicą”, w którym zawarte są najważniejsze przesłania kampanii. Organizatorzy „Żółtego Tygodnia” stwarzają szansę tańszych szczepień przeciwko WZW typu B przede wszystkim osobom przed planowanymi zabiegami operacyjnymi, których profilaktyka nie jest już finansowana ze środków Ministerstwa Zdrowia. Pragną także zachęcać do szczepień dzieci przeciwko „żółtaczce pokarmowej”. Ze szczepień podczas „Żółtego Tygodnia” powinny również skorzystać osoby wyjeżdżające w rejony o zwiększonym ryzyku zachorowania na oba typy WZW.

Ocena artykułu

4.63
z 40 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(27)
4
 
(12)
3
 
(0)
2
 
(1)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.63 z 40 głosów

98%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty