Wpływ aminokwasów i ich rola w budowie włosa

Wpływ aminokwasów i ich rola w budowie włosa

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Włosy są jedną z naturalnych ozdób człowieka: gęste, lśniące, miękkie stanowią  pragnienie posiadania wielu ludzi. Czasami jest to pragnienie trudne do osiągnięcia. Środowisko zewnętrzne oddziałuje na nie niszczącą siłą prawie cały czas. Coraz trudniej również o wewnętrzną równowagę organizmu, a co za tym idzie- prawidłową odbudowę zniszczonych włosów. Na dodatek włosy nie rosną tak szybko jak byśmy chcieli. Każdy włos, który widzimy, czyli w rzeczywistości  tzw. łodygę włosa, budują miliony komórek w jej rdzeniu i tyle samo w warstwie korowej. Wszystkie te komórki w całości składają się z białka keratynowego.  Białko to musi być wytworzone przez nasz organizm. Włosy do prawidłowego wzrostu potrzebują wielu aminokwasów, witamin, mikro- i makroelementów. Codzienna dieta powinna dostarczać tych wszystkich substancji na tyle dużo aby odnawiały się stale wszystkie komórki naszego organizmu i wystarczyło jeszcze na budowę włosów i paznokci. Niestety często  w obliczu epidemii otyłości i nadmiaru otaczającego nas zewsząd jedzenia mamy problemy z dostarczeniem organizmowi niezbędnych substancji budulcowych. Spożywając odpowiednie ilości wysokowartościowego białka powinniśmy racjonalnie uzupełniać  niedobory.  W procesie trawienia wszystkie białka są rozkładane przez enzymy trawienne do aminokwasów i wchłaniane do krwi.

Do odbudowania z nich białek naszego własnego organizmu potrzebujemy 20 różnych aminokwasów. Część z nich może być przetworzona z już istniejących aminokwasów, część natomiast musi być dostarczona z zewnątrz, ponieważ organizm nie jest wstanie ich  zsyntetyzować samodzielnie. Do tej grupy należą : fenyloalanina, walina, tryptofan, izoleucyna, leucyna, histydyna, arginina i metionina.

We włosach najliczniej występuje  cysteina ( 10-14%), ale pozostałe aminokwasy są również niezbędne do powstania włosa o prawidłowej strukturze. Szczególnie istotna dla włosów jest metionina, która odpowiada za prawidłowy układ komórek budujących włos. Oznacza to, że dzięki niej włosy są lśniące, gładkie i  sprężyste. W przypadkach kiedy obserwujemy, że kondycja naszych włosów wymaga poprawy,  należy sięgnąć po preparaty, które umożliwią im odbudowę idealnego  stanu oraz powrót do zdrowia. Trzeba pamiętać, że wymaga to czasu. Zazwyczaj  niedobory aminokwasów dotyczą całego organizmu i dopiero kiedy organizm „załata’’ wszystkie dziury wewnątrz  zaczyna wykorzystywać resztę rezerwy na odbudowę włosów i paznokci. Niewykluczone, że pierwsze efekty stosowania doustnych preparatów poprawiających kondycję włosów zobaczymy dopiero po około pół roku. W tym momencie należy zastanowić się, czy na tyle zmieniliśmy tryb życia, dietę i codzienne nawyki higieniczne, że możemy już zrezygnować ze stosowania preparatów wspomagających . Dlatego , aby uniknąć niepowodzenia w działaniach poprawiających kondycję naszych włosów należy wybrać odpowiedni preparat i czas stosowania terapii.

W odpowiedzi na potrzeby kobiet powstał Revalid – ekspert w zakresie pielęgnacji włosów, zapobiegający ich wypadaniu. Dzięki bogatemu składowi witamin z grupy B, soli mineralnych oraz niezbędnych aminokwasów (metionina i cysteina), Revalid wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu. Revalid stosuje się 1 raz na dobę. Oprócz kapsułek nowa gama Revalid zawiera game kosmetyków pielęgnacyjnych o nowym, wzbogaconym składzie, składającą się z szamponu, odżywki oraz toniku wzmacniającego. Zastosowanie całej gamy produktów Revalid sprawia, że włosy ją mocne, lśniące i zachowują zdrowy wygląd.

Kup  Revalid

Ocena artykułu

4.4
z 45 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(31)
4
 
(7)
3
 
(2)
2
 
(4)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.4 z 45 głosów

84%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty