Wesprzyj badania dawców szpiku

Wesprzyj badania dawców szpiku
Fundacja Urszuli Jaworskiej - Bank Dawców Szpiku Kostnego zamierza przeprowadzić w dniach 11-12 kwietnia we Wrocławiu i 12-13 kwietnia w Warszawie w największych hipermarketach a także w szkołach, liceach i innych punktach Poznania, Sosnowca, Krakowa, Gorzowa wielką akcję pozyskiwania funduszy na badania dawców szpiku.

Wolontariusze Fundacji- posiadający identyfikatory, koszulki, ulotki i puszki będą zbierali pieniądze a wszystkie datki zostaną przekazane na badania potencjalnych dawców szpiku. Jak wiadomo, obecnie badania te w całym kraju zostały wstrzymane ze względu na brak pieniędzy. Taki stan trwa już od wielu miesięcy.

Fundacja Urszuli Jaworskiej jest organizacją typu non-profit i nie jest dotowana ani przez Ministerstwo Zdrowia ani przez inne organizacje czy instytucje. Dlatego też sami musimy pozyskać pieniądze na badania dawców. Może to brzmi dość brutalnie, ale sami musimy sobie sfinansować walkę o życie drugiego człowieka. Do Fundacji zgłaszają się często potencjalni dawcy, gotowi sami sfinansować takie badania. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Obecnie 18 000 osób czeka na badania genetyczne. Jeśli nie będzie pieniędzy nie będzie i badań.

Fundacja Urszuli Jaworskiej to największy w Polsce Rejestr Dawców Szpiku Kostnego pod względem liczby zarejestrowanych dawców. Obecnie zrzesza on ponad 11 200 osób. W ciągu pięciu istnienia odbyło się osiem przeszczepów szpiku kostnego (jeden w 1999 roku, pięć w 2001 roku i dwa w 2002 roku) od dawców zarejestrowanych w Fundacji Urszuli Jaworskiej - w tym od pierwszego polskiego dawcy dla polskiego pacjenta ( w 1999 r). Kilku innych zgodnych genetycznie z polskimi pacjentami dawców, czeka na wyznaczenie terminu pobrania szpiku a tym samym i transplantację.

Wszelkie informacje na temat akcji, pracy wolontariuszy, wolontariatu na rzecz Fundacji przekażą Państwu koordynatorki akcji: w Warszawie: Marta Pilc -kontakt : 0-600 795 655 i we Wrocławiu: Iwona Świerczek-Bażańska 0 -605 546 246

Ocena artykułu

4.61
z 31 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(21)
4
 
(9)
3
 
(0)
2
 
(1)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.61 z 31 głosów

97%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty