Smoczek, a ryzyko zapalenia ucha

Infekcje ucha były diagnozowane przez doświadczonych pediatrów. W grupie badanej smoczki i gryzaki były używane przez 216 małych pacjentów, spośród których na zapalenie ucha środkowego zachorowało: przynajmniej raz 76 (35%) obserwowanych dzieci, częściej - w postaci nawracających infekcje - 33 (16%) maluchów. Ryzyko zachorowania było o 30% większe, a występowania przewlekłej nawracającej formy wrastało prawie dwukrotnie.
Zapalenie ucha środkowego, w większości przypadków jest spowodowane infekcją bakteryjna lub wirusową. Wewnątrz ucha biegnie cienki przewód, zwany trąbką Eustachiusza, pomaga on wyrównywać ciśnienie i dostarcza świeże powietrze do ucha. Jeśli w wyniku innej choroby, chociażby przeziębienia, zostanie zablokowany to wewnątrz niego może rozwinąć się groźna infekcja obejmująca środkową część ucha. Dzieci są znacznie bardziej narażone, ponieważ ich uszy są mniejsze, a trąbka jest cieńsza. Inne badania mówią także o wysokim ryzyku infekcji u niemowląt związanym z ekspozycją na dym tytoniowy.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Kontrola cukrzycy na dobrym poziomie
Źle wyrównany poziom cukru we krwi to dla diabetyka jedno z największych zagrożeń, które może prowadzić do nieodwracalnych powikłań, a nawet do śmierci.
Poronienie
Uważa się, że około 10-15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem samoistnym czyli wydaleniem obumarłego jaja płodowego.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.