Orientacja seksualna jest uwarunkowana genetycznie

Orientacja seksualna jest uwarunkowana genetycznie
Przeprowadzone badania, opublikowane w American Journal of Psychiatry dotyczące rodzaju orientacji seksualnej wśród bliźniąt i par rodzeństwa niebliźniaczego wykazały, że orientacja seksualna jest w znacznym stopniu uwarunkowana genetycznie.

W badaniu uczestniczyły zarówno bliźnięta jednojajowe, bliźnięta dwujajowe jak i pary rodzeństwa nie będące bliźniakami. Uczestników pytanych o orientację seksualną dzielono na grupę heteroseksualistów oraz grupę o innej orientacji seksualnej tj. homoseksualistów i biseksualistów. Okazało się, że czynniki genetyczne obok czynników środowiskowych odgrywają ważną rolę w warunkowaniu orientacji seksualnej. W przeprowadzonym badaniu, zgodność co do orientacji seksualnej była czterokrotnie większa wśród bliźniaków jednojajowych niż dwujajowych.

Wynikać to możę z fatku, że bliźnięta dwujajowe powstają w wyniku zapłodnienia dwóch komórek jajowych przez dwa różne plemniki. Stąd też bliźnięta te, mogące mieć odmienną płeć mają odmienny skład genów i nie wykazują większego podobieństwa niż rodzeństwo różniące się wiekiem. Natomiast bliźnięta jednojajowe rozwijają się z pojedynczej zapłodnionej komórki jajowej, z której w wyniku podziałów powstają dwa zarodki. Bliźnięta te mają identyczny skład genów i dlatego są niezwykle podobne.

Ocena artykułu

4.04
z 70 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(23)
4
 
(32)
3
 
(11)
2
 
(3)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.04 z 70 głosów

79%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty