Nowe odkrycie dotyczące autyzmu

Nowe odkrycie dotyczące autyzmu
Autyzm to zaburzenie rozwoju w strefie emocjonalnej i społecznej, którego przyczyny są wciąż nie do końca poznane. Najczęściej objawy pojawiają się po okresie prawidłowego rozwoju niemowlęcia.

Cechą najbardziej charakterystyczną autyzmu jest fakt, iż dziecko staje się niezdolne do naturalnego udziału w życiu rodziny, do spontanicznych kontaktów, w tym wzrokowych, dotykowych i werbalnych.

Naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu Washingtona w Waszyngtonie i Ośrodka Obserwacji Defektów Wrodzonych w Berkeley w Kalifornii odkryli cztery białka w krwi noworodków, których zwiększony poziom może wskazywać na ryzyko późniejszego rozwoju autyzmu.

Objawy autyzmu pojawiają się dosyć późno (w ciągu 3 pierwszych lat życia), po okresie prawidłowego rozwoju, stąd wcześniejsze podejrzenia dotyczące prawdopodobnych przyczyn tego schorzenia były trudne do udowodnienia. Naukowcy rozpoznali dotąd szereg białek odpowiedzialnych za komunikację neuronów i założyli, że niektóre z nich są przyczyną rozwoju autyzmu. Obecne odkrycie potwierdza przypuszczenia, że autyzm jest spowodowany wadą w połączeniach między komórkami nerwowymi w mózgu.

Najnowsze odkrycie może być pomocne w leczeniu i zapobieganiu autyzmu. Stanowi kolejny etap w poznaniu tej ciekawej i wciąż tajemniczej choroby.

Ocena artykułu

4.06
z 68 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(23)
4
 
(31)
3
 
(10)
2
 
(3)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.06 z 68 głosów

79%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty