Łóżka dziecięce - omfort i bezpieczeństwo twojej pociechy

Łóżka dziecięce - omfort i bezpieczeństwo twojej pociechy
Spis treści
  1. Bezpieczeństwo to podstawa
  2. Estetyka, czyli o tym, co jest aktualnie modne
  3. Łóżka dziecięce - rozmiar i udogodnienia

Łóżka dla dzieci warto wybierać rozsądnie, nie kierując się wyłącznie ich wyglądem czy rozmiarem, ale także komfortem i bezpieczeństwem. Przeczytaj, o czym pamiętać wybierając łóżeczko dla świeżo narodzonego malucha, jak i dla kilkuletniej pociechy, która wyrosła już ze swojego dotychczasowego mebla i odkryj możliwości aranżacyjne, jakie daje ci dobrze wybrany model.

Bezpieczeństwo to podstawa

Łóżka dziecięce powinny być wygodne i zdrowe dla kręgosłupa dziecka, dlatego ważna jest ich konstrukcja i odpowiednio dobrany materac. Nie warto lekceważyć tego aspektu, gdyż możesz w ten sposób uchronić swoją pociechę przed wadami postawy w przyszłości. Co to znaczy, że łóżko jest bezpieczne? Najmłodsze dzieci muszą być ograniczone barierką lub szczebelkami, by nie wypaść podczas snu lub opuścić bezpieczne miejsce. Jeśli chcesz, by łóżeczko było wykorzystane na dłużej, sprawdź czy posiada wyjmowane szczebelki. 

Jeśli szukasz łóżka dziecięcego dla starszej pociechy, zwróć uwagę na solidność konstrukcji. Może ono posiadać np. wezgłowie, które nie tylko chroni ścianę przed zniszczeniem, ale zagwarantuje wygodne wieczory zapalonym czytelnikom.

Estetyka, czyli o tym, co jest aktualnie modne

Gdy wiesz już, co jest ważne pod kątem konstrukcji, przyszedł czas na to, co dla wielu rodziców jest bardzo ważne, czyli wygląd mebla. Łóżka dziecięce, które znajdziesz u najlepszych producentów mebli takich jak BRW, są dostępne często w delikatnej kolorystyce. Dzięki temu ułożysz w nich do snu chłopca, jak i dziewczynkę. W wielu pokojach dziecięcych stoją białe łóżeczka, świetnie komponujące się z komodą z przewijakiem, szafą i innymi meblami. Starsze dzieci preferują meble wykończone okleiną imitującą naturalny wygląd drewna lub w wyróżniających się kolorach. Jeśli obejrzysz oferty mebli młodzieżowych zobacz, co mamy na myśli.

Łóżka dziecięce - rozmiar i udogodnienia

Łóżko dziecięce musi zapewniać optymalnie dużą przestrzeń do snu – w przypadku dorosłych uważa się, że długość powinna być większa o 20 cm od wzrostu, u dzieci może to być jeszcze większa przestrzeń, jeśli nie chcesz zmieniać mebla co dwa, trzy lata. Maluchy wyśpią się w łóżku 140x70 cm, jednak pociechy w wieku szkolnym potrzebują już większego modelu. Doskonałym pomysłem są łóżka 90x200 cm. Najmniejsze z łóżeczek mają wymiary 120x60 cm i mogą być ustawiane na różnej wysokości, by rodzic wygodniej sięgnął po swoją pociechę. Meble są często wyposażone w pojemnik na pościel lub szuflady – wybierz tę opcję, jeśli wiesz, że nietrudno o bałagan.

 

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty