Fundacja Bądź Zdrów

Fundacja Bądź Zdrów
1 lipca w Warszawie rozpoczęła działalność Fundacja "Bądź Zdrów!". Skupia ona najwybitniejszych polskich specjalistów z dziedziny dietetyki, których dążeniem jest propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Głównym celem fundacji jest ochrona zdrowia i promocja zdrowej diety. Poprzez swoją działalność edukacyjną fundacja zamierza przeciwdziałać zjawisku niedoboru składników odżywczych w diecie Polaków oraz zapobiegać upowszechnianiu się niewłaściwych i groźnych dla zdrowia diet odchudzających.

Ogromne znaczenie dla członków fundacji ma zwalczanie utrwalających się w społeczeństwie złych nawyków żywieniowych, które mogą być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Jednocześnie fundacja zamierza także udzielać pomocy w leczeniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

W Radzie Fundacji zasiadają cenieni specjaliści z dziedziny dietetyki m.in. prof. dr hab. Janusz Stanisław Keller i dr Jacek Bujko z Katedry Dietetyki i Żywności Funkcjonalnej SGGW. Będą oni informować o zdrowych i jednocześnie bezpiecznych rozwiązaniach dotyczących odżywiania poprzez konferencje naukowe, publikacje prasowe i książkowe oraz imprezy organizowane z myślą o szerokiej publiczności - pikniki, targi, happeningi. Pierwszą publikacją Fundacji jest broszura informacyjna zatytułowana "Jedz, ćwicz i ...Bądź Zdrów!".

Członkowie fundacji podkreślają również ogromne znaczenie aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka, dlatego też w działaniach edukacyjnych fundacji wezmą udział znani sportowcy i instruktorzy fitness.

Fundacja będzie także współpracować z polskimi firmami, które promują sprzedaż żywności o wysokiej wartości odżywczej tworząc wspólne kampanie reklamowe w prasie, radiu, telewizji i internecie.

Ocena artykułu

3.65
z 51 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(9)
4
 
(26)
3
 
(8)
2
 
(5)
1
 
(3)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.65 z 51 głosów

69%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty