Bakterie kwasu mlekowego lekiem na choroby

Wiele z tych dolegliwości powstaje na skutek długotrwałych błędów w komponowaniu diety oraz siedzącego trybu życia. Najpowszechniejszymi z takich zaburzeń są niewątpliwie zaparcia. Trudno w to uwierzyć, ale cierpi na nie co druga kobieta i co czwarty mężczyzna. Kłopoty z wypróżnieniem w dużej mierze wynikają z braku ruchu oraz z niewłaściwej diety. Gdy występują w formie przewlekłej, mają ujemny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale mogą być także przyczyną poważnych chorób jelit.
Gdy naturalna flora bakteryjna ulega zaburzeniom, liczba bakterii kwasu mlekowego drastycznie się zmniejsza. Jednocześnie następuje rozwój chorobotwórczych bakterii gnilnych, które upośledzają motorykę jelit. W takiej sytuacji ulgę organizmowi przyniosą regularnie dostarczane bakterie szczepu Lactobacillus plantarum. Bakterie te, podobnie jak błonnik, wpływają na usprawnienie perystaltyki jelit i zapobiegają zaparciom.
Stres i zły sposób odżywiania to również jedne z najważniejszych przyczyn choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Naturalnym lekiem łagodzącym jej objawy są bakterie kwasu mlekowego. Przypuszcza się, że hamują one także rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych oraz wrzodów żołądka i dwunastnicy.
Niedobór błonnika w diecie, konserwowana żywność i zaburzenia flory bakteryjnej stanowią podatny grunt pod rozwój chorób nowotworowych. Bakterie kwasu mlekowego przeciwdziałają powstawaniu substancji rakotwórczych w jelicie. Chronią przed nowotworami - najgroźniejszymi schorzeniami przewodu pokarmowego.
Bakterie szczepu Lactobacillus plantarum przywracają równowagę flory bakteryjnej, występującej w przewodzie pokarmowym każdego człowieka. Poprawiają trawienie, usuwają bakterie gnilne, chronią organizm przed chorobami. Stanowią skuteczną broń w walce z chorobami układu pokarmowego oraz nieocenioną pomoc w zwalczaniu typowych codziennych dolegliwości, takich jak bóle brzucha, niestrawność i wzdęcia.
Lactobacillus plantarum jst to jeden ze szczepów bakterii kwasu mlekowego. Cechuje się wysoką, potwierdzoną klinicznie przeżywalnością w przewodzie pokarmowym, sięgającą 75%. Bakterie szczepu Lactobacillus plantarum są głównym składnikiem preparatu Nutriplant.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Pozycja seksualna klasyczna I - pozycja misjonarska
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Zdrowe plecy - posag na całe życie
Według europejskich statystyk są jedną z najpowszechniejszych przyczyn absencji chorobowej i uzasadnieniem blisko połowy wniosków rentowych.
Pozycja seksualna na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Konflikt serologiczny
Do konfliktu serologicznego dochodzi wtedy, kiedy matka w wyniku immunizacji rozpocznie wytwarzanie przeciwciał przeciwko krwinkom płodu...
Leczenie nadżerek szyjki macicy
Radykalne wyleczenie nadżerek polega na zniszczeniu metodami fizycznymi lub chemicznymi nieprawidłowych, tworzących ją komórek.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.