Adamed wdraża program badań i rozwoju

Adamed wdraża program badań i rozwoju
Firma Adamed, lider na rynku farmaceutycznym w Polsce, wdraża program badań i rozwoju, który będzie wspierał polskie badania nad poszukiwaniem nowych leków.

Celem opracowanego przez firmę Adamed programu badań i rozwoju jest wyprodukowanie nowych leków oryginalnych na główne choroby cywilizacyjne – cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i otyłość. "Inwestowanie w rozwój jest integralną częścią misji firmy, która zakłada tworzenie leków o najwyższej światowej jakości i udostępnianie bezpiecznej terapii każdemu pacjentowi"- mówi prezes firmy Maciej Adamkiewicz.

Inwestycje firmy w badania i rozwój to m.in. w pełni dostosowane do wymogów Unii Europejskiej laboratorium chemiczne i biologiczne oraz jedno z najnowocześniejszych w kraju laboratorium zajmujące się mikrobiologiczną kontrolą jakości produktów, surowców, opakowań, wody, powietrza, powierzchni i personelu w procesie produkcji leków. W styczniu tego roku firma uruchomiła również certyfikowaną przez Polską Agencję Atomistyki specjalistyczną pracownię izotopową.

Ocena artykułu

4.07
z 69 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(24)
4
 
(31)
3
 
(10)
2
 
(3)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.07 z 69 głosów

80%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty