Adamed wdraża program badań i rozwoju

Adamed wdraża program badań i rozwoju
Firma Adamed, lider na rynku farmaceutycznym w Polsce, wdraża program badań i rozwoju, który będzie wspierał polskie badania nad poszukiwaniem nowych leków.

Celem opracowanego przez firmę Adamed programu badań i rozwoju jest wyprodukowanie nowych leków oryginalnych na główne choroby cywilizacyjne – cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i otyłość. "Inwestowanie w rozwój jest integralną częścią misji firmy, która zakłada tworzenie leków o najwyższej światowej jakości i udostępnianie bezpiecznej terapii każdemu pacjentowi"- mówi prezes firmy Maciej Adamkiewicz.

Inwestycje firmy w badania i rozwój to m.in. w pełni dostosowane do wymogów Unii Europejskiej laboratorium chemiczne i biologiczne oraz jedno z najnowocześniejszych w kraju laboratorium zajmujące się mikrobiologiczną kontrolą jakości produktów, surowców, opakowań, wody, powietrza, powierzchni i personelu w procesie produkcji leków. W styczniu tego roku firma uruchomiła również certyfikowaną przez Polską Agencję Atomistyki specjalistyczną pracownię izotopową.

Podobne teksty