Zdrowie Psychiczne - Wspólna Sprawa

Zdrowie Psychiczne - Wspólna Sprawa
„Zdrowie Psychiczne – Wspólna Sprawa”: akcja wsparcia społecznego dla osób chorych psychicznie i ich rodzin na stronach internetowych.

W ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, w połowie września br., rozpoczęła się akcja „Zdrowie Psychiczne – Wspólna Sprawa”, obejmująca zbiórkę podpisów pod LISTEM OTWARTYM do władz, dotyczącym kwestii osób dotkniętych problemami psychicznymi. Podpisy zbierano w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu oraz Warszawie. Obecnie poparcie dla przedstawianej inicjatywy można wyrazić podpisując LIST OTWARTY, znajdujący się na stronie internetowej Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej (IPPiEZ).

Wspomniany LIST OTWARTY jest apelem skierowanym do polskich władz i naświetla problem jakości życia osób zmagających się z chorobami psychicznymi, w tym ze schizofrenią. Celem LISTU jest uwypuklenie postulatów osób cierpiących z powodu chorób psychicznych, koncentrujących się wokół zagadnień dostępu do właściwych metod terapeutycznych, godnego i samodzielnego życia, edukacji i pracy oraz udziału w procesie legislacyjnym.

Akcja „Zdrowie Psychiczne – Wspólna Sprawa” wpisuje się również w realizację światowego projektu ADHES, który służy dogłębnemu zbadaniu problemów ludzi cierpiących z powodu schizofrenii oraz zakłada podejmowanie działań na rzecz polepszenia sytuacji chorych. Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje Komitet Naukowy ADHES w Polsce, którego członkami są wybitni przedstawiciele środowiska psychiatrów. Międzynarodowym partnerem projektu ADHES jest Janssen-Cilag, jedna z czołowych firm farmaceutycznych na świecie.

Sprawujący pieczę nad akcją ks. Arkadiusz Nowak (IPPiEZ), doc. Joanna Meder (Komitet Naukowy ADHES w Polsce) oraz Andrzej Warot (Związek Stowarzyszeń Rodzin i Opiekunów Osób Chorych Psychicznie POL-FAMILIA) zachęcają wszystkich, którym nie jest obojętny los i problemy osób chorych psychicznie, do odwiedzenia strony www.ippez.org.pl/poparcie i podpisania znajdującego się tam LISTU OTWARTEGO.

Na podstawie materiałów United PR.

Ocena artykułu

3.61
z 31 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(5)
4
 
(16)
3
 
(5)
2
 
(3)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.61 z 31 głosów

68%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty