Zaburzenia erekcji a stres

Zaburzenia erekcji a stres
Brytyjskie badania wykazały, że w wyniku stresu związanego z pracą 1 na 10 mężczyzn doświadcza zaburzeń erekcji i aż co piąty cierpi na utratę popędu płciowego. Co więcej, aż 90% badanych mężczyzn wykazywało co najmniej jedną cechę kliniczną stresu z powodu pracy, ale tylko 54% z nich wiedziało, że stres może być przyczyną ich problemów z erekcją.

Niestety 44% mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji, nie chciało się zwrócić o pomoc do specjalisty, a ci, którzy się na to zdecydowali, zwlekali średnio 17 miesięcy od wystąpienia pierwszych symptomów zaburzeń erekcji. Odkładanie wizyty u lekarza jest tym bardziej niezrozumiałe, że istnieją skuteczne leki, które w swoim czasie zrewolucjonizowały leczenie zaburzeń erekcji a obecnie są powszechnie zalecane. Już pierwsza tabletka może przynieść pożądany skutek i zniwelować szereg psychologicznych następstw zaburzeń erekcji, takich jak frustracja i niepokój.

Psychologowie i seksuolodzy przypominają, że stres związany z pracą ma bardzo silny wpływ na częstość występowania zaburzeń erekcji u mężczyzn. Dlatego powinni oni skoncentrować się na przyczynach leżących u podstaw ich zaburzeń erekcji i możliwościach ich wyeliminowania, w tym sposobu radzenia sobie ze stresem, wcześniejszego kończenia pracy, ograniczenia liczby nadgodzin, wprowadzenia zdrowej, zrównoważonej diety oraz regularnych ćwiczeń fizycznych.

Ocena artykułu

4.65
z 48 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(33)
4
 
(14)
3
 
(0)
2
 
(1)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.65 z 48 głosów

98%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty