Wanna niebezpieczna dla małych dzieci

Amerykańscy naukowcy zbadali przyczyny najczęstszych wypadków dotykających dzieci. Rezultatem badań było spostrzeżenie, że do największej ilości groźnych sytuacji dochodzi w wannie, podczas kąpieli. Wyszło na jaw, że najpowszechniejsze są pośliźnięcia oraz upadki, a nie jak sądzono wcześniej poparzenia, będące skutkiem zbyt wysokiej temperatury wody.
Badania wykazały, że setki dzieci na całym świecie ulega codziennie wypadkom związanym z kontaktem z wodą. Analizowanie danych amerykanom zajęło 17 lat i dotyczyło 791,200 tysięcy przypadków rannych osób, znajdujących się w grupie ludzi poniżej 18 roku życia. Największą część poszkodowanych stanowiły dwulatki. Ponadto 54,3 procent zdarzeń było odnotowanych u dzieci w wieku do 4 lat. Większa część incydentów, bo aż 71, 2 procent, miała miejsce w wannie. Najpowszechniejszym skutkiem upadków były uszkodzenia skóry twarzy, urazy głowy oraz szyi. Zdarzały się przypadki rannych, którzy spędzali w szpitalu więcej niż jeden dzień. W celu zapobiegnięcia bolesnych upadków rodzice powinni zamontować zarówno w wannie jak i wokół niej specjalne maty antypoślizgowe. Naukowcy apelują także do producentów brodzików prysznicowych oraz wanien, aby zwracali większą uwagę na bezpieczeństwo osób korzystających z urządzeń. Badacze dodają, że należy szczególną troską otoczyć najmłodszych, którzy są najbardziej podatni na dotkliwe uszkodzenia ciała.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzę - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Nagłe schorzenia narządu wzroku
W okulistyce, podobnie jak w innych działach medycyny, znane są stany chorobowe wymagające szybkiej pomocy, które najczęściej objawiają się nagłą utratą widzenia, a także silnym bólem oka.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.