Telewizor jak najdalej od sypialni nastolatka

Nastoletnie dziewczęta mające telewizor w swoim pokoju, oglądają TV średnio prawie 21 godzin tygodniowo, czyli o ponad 5 godz. więcej niż ich rówieśniczki bez TV w sypialni (15 godz.) U chłopców ta różnica wynosi 4 godziny (22 godz. w porównaniu do 18 godz.). Zarówno dziewczęta jak i chłopcy uczestniczyli w mniejszej ilości rodzinnych obiadów i jedli mniej owoców i warzyw, niż ich rówieśnicy bez osobistych TV. Ponadto dziewczęta były mniej aktywne fizycznie a chłopcy mieli gorsze oceny w szkole.
Coraz więcej badań wskazuje, że telewizor w pokoju dziecięcym nie jest rzeczą zdrową. Wpływa negatywnie m.in. na nawyki żywieniowe, postrzeganie przez dzieci problemu przemocy i na ich samodyscyplinę. Pozbawia również zdolności odnajdywania się w stosunkach społecznych. Dzieci oglądające telewizję przez kilka godzin dziennie, nie mają czasu na rozwijanie relacji z rówieśnikami i z najbliższymi, zaniedbują także odrabianie prac domowych. Psychologowie zalecają rodzicom aby nie ulegali presji ze strony dzieci i nie umieszczali telewizorów w ich sypialniach. Mimo antagonistycznych reakcji dzieci, będzie to zdecydowanie z pożytkiem dla ich prawidłowego rozwoju.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Poronienie
Uważa się, że około 10-15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem samoistnym czyli wydaleniem obumarłego jaja płodowego.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Karmienie naturalne niemowląt
Karmienie piersią jest jedynym naturalnym sposobem żywienia niemowlęcia w pierwszych miesiącach jego życia.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.