Szczepionka przeciwko zapaleniu ucha środkowego

Zapalenie ucha środkowego jest najczęściej diagnozowaną chorobą u młodych ludzi. Szacuje się, że ponad 80 procent dzieci do lat trzech przebyło tę infekcję. Najnowsze badania amerykańskich naukowców prawdopodobnie zaowocują stworzeniem bezbolesnej szczepionki dla najmłodszych.
Zapalenie ucha najczęściej leczone jest antybiotykami. Jeśli występują poważniejsze powikłania i infekcje powracają, konieczna jest interwencja chirurgów. Leczenie jest długotrwałe, uciążliwe dla pacjenta oraz kosztowne. Badania naukowców dowodzą, że szczepionka może być skutecznym sposobem profilaktyki. Przeprowadzono testy polegające na umieszczaniu kropelki specjalnej substancji na zewnętrznej powierzchni ucha szynszyli oraz na wcieraniu formuły w skórę. Stwierdzono niewiarygodną skuteczność preparatu, tym bardziej, że aplikacja szczepionki nie wymagała bolesnych wkłuć. Szczepionka działa poprzez aktywację komórek znajdujących się tuż pod skórą. Płyn przenika do komórek, a następnie dostaje się do narządów limfatycznych, które są zdolne do wytwarzana przeciwciał. Dzięki odpowiedzi immunologicznej organizmu bakterie powodujące infekcje uszu są natychmiast zwalczane, co zapobiega chorobie.
Dzięki badaniom już wkrótce mogą zostać wprowadzone tanie, łatwe w użyciu i bezbolesne szczepionki. Przypuszczalnie szczepionka ta będzie uodparniać również przed innymi chorobami wywoływanymi przez bakterie tego typu.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Poronienie
Uważa się, że około 10-15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem samoistnym czyli wydaleniem obumarłego jaja płodowego.
Zmiany łagodne w sutku
Czy każdy guzek lub inna podejrzana zmiana w sutku musi świadczyć o raku?
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Nagłe schorzenia narządu wzroku
W okulistyce, podobnie jak w innych działach medycyny, znane są stany chorobowe wymagające szybkiej pomocy, które najczęściej objawiają się nagłą utratą widzenia, a także silnym bólem oka.
Objawy menopauzy
Czym charakteryzuje się i jak rozpoznać menopauzę.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.