Strefy erogenne

Strefy erogenne
Spis treści
  1. Strefy erogenne mężczyzny
  2. Strefy erogenne kobiety
  3. Podsumowanie
Mężczyzna dziwi się, że doprowadza kobietę do ekstazy poprzez szeptanie jej do ucha.... Kobieta jest równie zdumiona, że pieszczenie brodawek sutkowych mężczyzny pobudza go seksualnie. Zapewne słyszeliście stwierdzenie, że kobiety mają dziesiątki miejsc na swoim ciele, które pieszczone doprowadzają do podniecenia seksualnego, podczas gdy mężczyźni mają tylko jedno... Prawda jest taka, że większość mężczyzn tak jak i kobiet może zostać pobudzona jeśli ich partner zwróci uwagę na pewne szczególne punkty poza obszarem genitali. Mogą nawet nie znać umiejscowienia tych punktów, ale to jest w porządku, gdyż szukanie ich sprawi im jeszcze większą radość.
Strefy erogenne różnią się u ludzi, ale są pewne obszary na ciele kobiety i mężczyzny, które zdają się być powszechnym źródłem pobudzenia seksualnego.

Strefy erogenne mężczyzny

Jeśli wydaje Ci się, że Twój kochanek ma tylko jedną strefę erogenną-genitalia, to zapewne dlatego, że nigdy nie zatroszczyłaś się, by poszukać innych. Nie żałuj czasu na przeszukiwanie jego ciała, a najprawdopodobniej odkryjesz kilka miejsc, których pobudzenie na pewno go podnieci.

Głowa
Jeśli tylko pedantycznie nie dba o swoją fryzurę, to zapewne uwielbia masowanie głowy przesuwanie palców przez włosy. Istnieje fizjologiczne wytłumaczenie tego faktu, które mówi, że podczas masowania głowy uwalniają się endorfiny czyli tzw.hormony przyjemności.

Płatki uszu
Całuj je, liż je, ssij je, podgryzaj je i patrz co się stanie. Jednak nie oblizuj całych uszu. Rób to delikatnie. Możesz spróbować szeptać lub lekko dmuchać do ucha, a ciepłe powietrze stanie się bardzo podniecające.

Usta
Nie tylko całowanie warg, ale ich lizanie, ssanie czy delikatne lub mocne całowanie szybko może doprowadzić mężczyznę do podniecenia seksualnego.

Szyja
Całowanie i lizanie skóry pod żuchwą i wokół jabłka Adama jest silnym bodźcem podniecającym. Rób to w tę i z powrotem między szyją a ustami a wkrótce przekonasz się jak silną strefę erogenną odkryłaś.

Plecy
Kobiety zwykle uwielbiają męskie, muskularne plecy, ale też zwykle ignorują je podczas gry wstępnej i stosunku. Przyznaj, że to ty zawsze masz masowane plecy. Obróć go i przejmij pałeczkę. Uciskaj dłońmi mięśnie jego pleców i ramion oraz całuj i liż skórę wzdłuż kręgosłupa.

Brodawki sutkowe
Wielu mężczyzn staje się silnie podnieconych pod wpływem głaskania, szczypania, lizania czy nawet gryzienia brodawek sutkowych.

Pośladki
Męskie pośladki o okolica odbytu mają wiele zakończeń nerwowych, dlatego też pieszczenie i dotykanie tej okolicy ciała mężczyzny, wsunięcie palca między pośladki i masowane odbytu szybko podnieca mężczyznę.

Stopy
Niektórzy mężczyźni szczególnie lubią masaż stóp i stają się pobudzeni gdy kobieta ssie, liże czy całuje ich palce, gdyż są to "zakazane miejsca- miejsca tabu"

Genitalia
Oczywiście głaskanie podstawy penisa zaraz nad moszną oraz jąder jest bardzo podniecające. Sama moszna jest niezwykle wrażliwa i może być pieszczona lub nawet lekko uciskana jeżeli nie jest zbyt wrażliwa. Mężczyźni lubą, gdy kobieta głaszcze całego penisa jednak szczyt prącia, który zawiera najwięcej zakończeń nerwowych powienien być dotykany, lizany czy ssany delikatnie.

Strefy erogenne kobiety

W porównaniu do mężczyzn, kobiety zwykle są bardziej świadomie swoich stref erogennych. Być może dlatego, że wymagają od partnerów by przed stosunkiem głaskali je i dotykali po całym cieli za to mężczyźni nie są raczej zwolennikami gry wstępnej. Jednak jeśli jesteś mężczyzną, który nie zdaje sobie sprawy, że kobiety mają jeszcze inne części ciała poza piersiami i genitaliami lub jeśli jesteś kobietą, które nigdy nie poświęcona uwagi by odkryć te inne obszary, będziecie zdziwienie jak wiele stref erogennych mogą mieć kobiety.

Głowa
Podobnie jak u mężczyzn pod wpływem masowania głowy uwalniają się endorfiny. Dobrym sposobem by je pobudzić jest umycie włosów podczas wspólnej kąpieli, lub czesanie jej włosów.

Uszy
W przeciwieństwie do popularnego przekonania wśród mężczyzn, kobiety prawdopodobnie nie lubią gdy mężczyzna wpycha jej język do ucha. Milsze jest lekkie głaskanie, lizanie i podgryzanie płatków uszu i ich krawędzi.

Usta
Całowanie, lizanie i przygryzanie jej warg ma podobny efekt erotyczne jak u mężczyzn.

Ramiona, przedramiona i nadgarstki
Spróbuj bardzo lekko głaskać czubkiem palców wewnętrzną część jej przedramion i nadgarstków lub delikatnie drap je paznokciami. Aby dotrzeć do wewnętrznej powierzchni ramion odwiedź jej rękę w bok i lekko przesuwaj czubki palców od nadgarstka do pachy ledwo dotykając równocześnie piersi.

Piersi
Całowanie, ssanie, gryzienie i szczypanie piersi da jej kobiecie rozkosz, ale nie ograniczaj zakresu swojego działania i nie skupiaj się tylko na brodawkach sutkowych. Delikatnie przekuwaj czubki paców po obwodzie piersi i wokół brodawek sutkowych. Podczas gorącego stosunku chwyć obie piersi i ugniataj je jak ciasto.

Brzuch i pępek
Wiele kobiet uwielbia być pieszczona i łaskotana po tej okolicy. Przesuwaj czubki palców po jej brzuchu w tę i z powrotem. Za pomocą jednego palca rysuj delikatnie i powoli kółka na jej brzuchu i wokół pępka. Ułóż ręce na je talii, pod żebrami i delikatnie ale zdecydowanie przesuwaj ręce w dół, wzdłuż wewnętrznej krawędzi miednicy w kierunku narządów płciowych lecz zatrzymaj się zanim do nic dotrzesz. Nie zapomnij o potędze całowania i lizania pępka i okolicy miednicy.

Plecy
Plecy są dla kobiet również dość silną strefą erogenną. Masuj i pieść jej plecy, przesuwaj czubki palców w górę i w dół wzdłuż kręgosłupa i pocieraj dół jej pleców. Możesz to robić gdy ona leży na brzuchu lub siedzi plecami do ciebie, lub siedzi okrakiem na tobie podczas stosunku.

Pośladki
Jest to strefa erogenna kobiet z tej samej przyczyny co u mężczyzn. Wiele wrażliwych zakończeń nerwowych czyni pośladki o okolicę odbytu głównymi obszarem do gniecenia, pieszczenia, lizania, gryzienia a nawet poklepywania.

Wewnętrzna strona ud, okolica pod kolanem oraz kostka
Pod wpływem masowania i lekkiego pieszczenia wewnętrznej powierzchni ud, kobieta będzie cię błagać byś przesunął rękę wyżej do narządów płciowych. Cienka, delikatna skóra pod kolanami nadaje się wspaniale do łagodnego głaskania i przesuwania po niej paznokciami, ponieważ zakończenia nerwowe znajdują się tuż pod skórą. Inną bardzo wrażliwą strefą, którą możesz lekko pieścić i masować jest okolica nogi tuż nad kostką.

Stopy
Poznaj punkty na jej stopach, które należy uciskać i wykorzystaj tę wiedzę w praktyce. Masaż stóp może być niesłychanie zmysłowym doświadczeniem. Spróbuj także lizać podeszwy jej stóp i ssać palce. Możesz nawet spróbować wypolerować jej paznokcie. Według niektórych kobiet jest to bardzo seksowna rzecz wykonywana przez mężczyzn.

Genitalia
Jeszcze jedna oczywista strefa ale czy znasz wszystkie miejsc jej narządów płciowych, którymi możesz się zająć. Srom kobiety oraz wargi sromowe otaczające pochwę mogą być pocieranie, całowanie, lizanie lub lekko pieszczone. Najbardziej wrażliwym punktem na którym powinieneś się skupić jest łechtaczka, którą możesz pobudzić językiem lub palcami by wywołać orgazm. Słynny punkt G może być nieuchwytny i trudny do odnalezienia, ale wart jest wysiłku szukania. Spróbuj go odnaleźć gdy włożysz swój palec do pochwy na głębokość około 3 cm i uciśniesz na przednią ścianę pochwy. Kobieta da ci znać, kiedy dotrzesz do celu.

Podsumowanie

Jak już wspomniano strefy erogenne są bardzo indywidualne sprawą. Odkrywaj wszystkie zakamarki ciała swojego partnera i dowiedz się co go podnieca. Warte jes to czasu i wysiłku jeśli tylko da skutek w postaci bardziej ekscytującego i erotycznego doświadczenia seksualnego dla was obydwojga.

Ocena artykułu

3.84
z 292 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(58)
4
 
(175)
3
 
(29)
2
 
(15)
1
 
(15)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.84 z 292 głosów

80%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty