Stan krytyczny! Odwodnienie organizmu - objawy, przyczyny, zapobieganie

Stan krytyczny! Odwodnienie organizmu - objawy, przyczyny, zapobieganie
Spis treści
  1. Bądź czujny! Objawy odwodnienia organizmu
  2. Miej świadomość! Przyczyny odwodnienia organizmu
  3. Zaufaj profesjonalistom! Leczenie i zapobieganie odwodnieniu organizmu
  4. Ciesz się życiem!

Woda jest najważniejszym składnikiem ludzkiego organizmu. Ciało ludzkie składa się w 65% właśnie z wody, dlatego utrata wody i zaburzenie równowagi w elementach budujących organizm jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia a nawet życia. Zgodnie z zaleceniem lekarza każda osoba powinna dziennie wypijać około 2 - 2,5 litra wody, zwiększając tę dawkę w przypadku upałów czy wysiłku fizycznego. Niedobór wody w organizmie powoduje zachwianie jego funkcjonowania. Przy odwodnieniu organizm traci również elektrolity będące niezbędnym elementem do pracy wszystkich narządów. Odwodnienie jest zatem zaburzeniem gospodarki wodno-elektrolitowej. Specjaliści wyróżniają trzy rodzaje odwodnienia organizmu: hipertoniczne charakteryzujące się większą utratą wody, hipotoniczne, kiedy organizm traci więcej elektrolitów oraz izotoniczne, gdy spadek wody i elektrolitów jest równy. Odwodnienie organizmu jest zatem groźnym stanem chorobowym, z którym trzeba jak najszybciej sobie poradzić.

Bądź czujny! Objawy odwodnienia organizmu

Jak przy każdej chorobie mamy do czynienia z zespołem symptomów, podobnie z odwodnienie organizmu wywołuje całą grupę objawów. Przy utracie wody naturalnym objawem jest zwiększone pragnienie oraz suchość śluzówek jamy ustnej i języka. Organizm rzadziej wydala mocz, który przybiera odcień ciemnożółty. Występuje wzdęty brzuch i brak apetytu, a przy tym apatia i senność, ogólne osłabienie organizmu. Brak dostawy wody w tym stanie spowoduje przyspieszoną akcję serca. Skóra osoby odwodnionej traci elastyczność, ciało przestaje być schładzane przez pot, okolice pach i pachwin stają się suche. Następnie występuje gorączka. Brak reakcji na te wszystkie objawy odwodnienia organizmu wycieńcza ciało. Dochodzi do spadku ciśnienia krwi, drgawek a nawet utraty przytomności. Ten niebezpieczny stan może także prowadzić do śmierci, dlatego też niezbędna jest szybka reakcja i działanie mające na celu dostarczyć potrzebną wodę i elektrolity. Więcej informacji o objawach znajdziesz tutaj: http://www.stoperan.pl/objawy-i-konsekwencje-odwodnienia.html.

Miej świadomość! Przyczyny odwodnienia organizmu

Wiedza na temat przyczyn odwodnienia organizmu pomaga zdać sobie sprawę z niebezpieczeństw tego stanu chorobowego, a także uczulić na każdego i pomóc zapobiegać temu groźnemu stanowi. Organizm traci wodę w każdej chwili. Nawet teraz czytelnik zapoznając się z treścią tego artykułu wydala ze swojego organizmu ten ważny element. Dlatego też musi być ona stale uzupełniana. Wzmożona utrata wody następuje, co jasne, podczas wysokich upałów. W skwar organizm dorosłego człowieka może utracić nawet dziesięć litrów wody! Także podczas występowania skrajnie niskich temperatur proces wydalania wody jest wzmożony, gdyż wydostaje się ona podczas oddychania z parą wodną przy czym następuje wzmożone oddawanie ciepła. Występuje też sporo chorób, które powodują utratę wody i elektrolitów z ciała. Jednakże najczęstszą przyczyną powodującą odwodnienie organizmu jest pozornie niegroźna biegunka. Ta uciążliwa dolegliwość sprawia, że wraz ze wzmożonym wydalaniem ekskrementów w bardzo dużych ilościach tracone są z organizmu woda i elektrolity. Przyczyn biegunki jest mnóstwo. Zatrucie pokarmowe, grypa żołądkowa, nawet stres. Bardzo często biegunka występuje podczas dalekich podróży, szczególnie do egzotycznych krajów. Szkoda wtedy rujnować swój pobyt, dlatego też warto zawczasu się ubezpieczyć.

Zaufaj profesjonalistom! Leczenie i zapobieganie odwodnieniu organizmu

Często samo picie wody nie wystarczy. Dobrze wtedy wyposażyć domową apteczkę w specyfiki, które wyeliminują przyczyny odwodnienia organizmu oraz uzupełnią utracone elektrolity. Zaufanie i zadowolenie klientów zyskał sobie Stoperan. Gama oferowanych przez Stoperan produktów pozwoli zapobiec biegunce, przywróci równowagę wodno-elektrolitową organizmu i, co najważniejsze, zadba o komfort i zdrowie naszego organizmu.

Ciesz się życiem!

Takie niepozorne dolegliwości jak biegunka, która prowadzi do odwodnienia organizmu mogą zniszczyć nie tylko nasz dzień, wymarzone wakacje, ale zdrowie! Warto zatem być świadomym zagrożenia i zapobiegać tym niebezpiecznym stanom i cieszyć się życiem i zdrowiem!

Ocena artykułu

3.71
z 7 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(1)
4
 
(4)
3
 
(1)
2
 
(1)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.71 z 7 głosów

71%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty