Seks odmładza

Seks odmładza
Badacze ze Szkocji stwierdzili, że pary, które uprawiają seks trzy lub więcej razy w tygodniu, wyglądają o 10 lat młodziej - i tak też się czują. Zebrali oni dane o ponad 3500 osobach, które twierdziły, że czują się lub wyglądają młodo jak na swój wiek. Okazało się, że duży wpływ na to miała częstość uprawiania seksu.

Prowadzący badanie dr David Weeks z Royal Edinburgh Hospital dowiodło, że im częściej uczestnik badania uprawiał seks, tym młodziej wyglądał. Już trzy stosunki w ciągu tygodnia wydają się "odmładzać" badanych. Jak twierdzi Weeks w trakcie stosunku następuje intensywne spalanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększone wydzielanie endorfin w mózgu- substancji podobnych do narkotyków - działających przeciwbólowo i poprawiających nastrój. Częste pobudzanie ich wydzielania prawdopodobnie jest przyczyną dobrego samopoczucia badanych.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Weeksa, wpływ genów stanowi tylko 25% wszystkich czynników decydujących o wyglądzie. Pozostałe 75% to czynniki behawioralne, czyli styl życia i zachowanie się człowieka.

Ocena artykułu

3.89
z 64 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(14)
4
 
(38)
3
 
(6)
2
 
(3)
1
 
(3)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.89 z 64 głosów

81%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty