Seks analny

Seks analny
Spis treści
  1. Pozycje seksu analnego
  2. Techniki seksu analnego
Seks analny jest najmniej popularną praktyką seksualną, jednak może być jedną z tych, które dadzą najwięcej przyjemności. Przez większość ludzi jet traktowany jako tabu z tego powodu, że uważany jest za nieczysty, niehigieniczny i bolesny. W rzeczywistości jeśli jest prawidłowo odbywany, seks analny może stać się regularną i satysfakcjonującą częścią życia seksualnego.

Seks analny jest wielką przyjemnością dla mężczyzn, gdyż gwarantuje bezpośrednia stymulacją prostaty, która jest położona kilka centymetrów za ścianą odbytnicy. U kobiet uczucie przyjemności pochodzi z uciskania wnętrza odbytnicy oraz z drażnienia wrażliwych zakończeń nerwowych znajdujących się wokół odbytu. Ponadto wiele osób podnieca się na sam fakt uczestniczenia w tak wyuzdanych praktykach seksualnych.

Pozycje seksu analnego

Seks analny podobnie do genitalnego może odbywać się przy udziale ust i języka, palców, członka lub różnych "zabawek" takich jak wibratory. W czasie odbywania różnych form stosunku analnego w celu zachowania komfortu i bezpieczeństwa nalezy stosować specjalne techniki seksualne. Ważną zasadą dla utrzymania komfortu uprawiania seksu analnego jest stosowane odpowiednich pozycji, tak by odbytnica nie układała się wprost, ale była zagięta i pochylona. Trzy najlepsze pozycje dla osoby biernej, stymulowanej analnie to:

  • Pozycja na plecach z jedną lub kilkoma poduszkami położonymi pod pośladkami
  • Pozycja tylna tzw "na pieska" z kolanami i łokciami opartymi na podłożu
  • Pozycja boczna z nogami rozłożonymi jak nożyce, z górną nogą zgiętą w kierunku klatki piersiowej a dolną nogą wyprostowaną

Przy każdej z tych pozycji osoba bierna powinna być zupełnie rozluźniona i wygodne ułożona.

Czystość okolicy odbytu jest bardzo ważna, ze względu na ryzyko przeniesienia bakterii. Pomocne jest dbanie o regularne wypróżnienia oraz podmywanie się przed stosunkiem. Czasem pomocna może być lewatywa.

Ważnym elementem podczas stosunku analnego jest stosowanie lubrykantów, ponieważ odbytnica nie wydziela własnego śluzu. Mimo, że lubrykanty na bazie oleju takie jak wazelina są idealnie do ułatwienia penetracji mogą one jednak zniszczyć prezerwatywę, która powinna być zawsze używana podczas stosunku analnego, z wyjątkiem par monogamicznych, a która zapobiega przed zakażeniami chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli para stosuje prezerwatywy, wówczas należy stosować lubrykanty produkowane na bazie wody.

Techniki seksu analnego

Rimming to popularna technika pobudzania odbytu oralnie przy pomocy warg i języka, która jest najlepsza i najłatwiejsza na początek dla osób niedoświadczonych w uprawianiu seksu analnego, gdyż chroni przed przypadkowym urazem lub sprawieniem bólu partnerowi. Najłatwiej jest zastosować tę technikiem podczas seksu oralnego z pobudzaniem łechtaczki przez mężczyznę lub członka przez kobietę. Pieszcząc wargami i językiem okolicę genitalną można kontynuować tę czynność przesuwając się w dół do odbytu. Niektóre osoby lubią lekkie dotykanie odbytu językiem, delikatne lizanie wokół otworu odbytniczego lub delikatne uciskanie językiem tej okolicy. Niektórzy natomiast wolą wpychanie sztywnego języka do odbytu i poruszanie nim wewnątrz. Inną metodą jest lizanie lub ssanie krocza, okolicy pomiędzy odbytem a narządami płciowymi. Ten sposób wolą głównie mężczyźnie, gdyż pobudzana jest wtedy prostata i jądra.

Szczególnie satysfakcjonująca jest metoda polegająca na uprawianiu na przemian seksu oralno-analnego i oralno-genitalnego. Można spróbować rimming z równoczesnym pieszczeniem narządów płciowych co może wywołać niezwykle silne wrażenia erotyczne, które łatwo prowadzą do orgazmu.

Używanie palców do stymulacji okolicy analnej wymaga zwłaszcza na początku dużej ostrożności i delikatności. Jeśli jeden lub obydwoje partnerzy nie stosowali nigdy przedtem tej metody najlepiej będzie, jeśli zaczną od głaskania tej okolicy jednym lub dwoma palcami, stopniowo przechodząc do bardziej zaawansowanych sposobów pieszczenia.

Rodzaj stymulacji odbytu palcami zależy od płci partnera. Kobiety powinny używać palca do drażnienia prostaty. Mogą delikatnie masować krocze aby uzyskać pobudzenie prostaty lub umieszczając palec w odbytnicy bezpośrednio stymulować gruczoł krokowy, który znajduje się w kierunku narządów płciowych na wysokości kilku centymetrów przy ścianie odbytnicy. Większość mężczyzn uwielbia stymulacje prostaty przez jej delikatne uciskanie i masowanie, a niektórzy mogą w ten sposób osiągnąć orgazm. Jednak dla niektórych może być to bardzo nieprzyjemne, dlatego należy być bardzo ostrożnym jeśli robisz to po raz pierwszy. Aby zwiększyć przyjemność możesz spróbować oralnego pobudzania penisa z równoczesną stymulacją prostaty. Dla mężczyzny najlepszym momentem włożenia palców do odbytu kobiety jest ten, gdy uprawiany jes seks oralno-genitalny lub gdy pieścisz palcami jej narządy płciowe. Pobudzenie językiem łechtaczki z jednoczesnym wsunięciem zwilżonego palca do odbytu może u niektórych kobiet wywołać orgazm. Można również pobudzając jednym lub dwoma palcami pochwę oraz znajdujący się w niej punkt G umieścić mały palec w odbycie i pobudzać jej ściany. Innym sposobem jest uciskanie jednym palcem ściany odbytnicy w kierunku pochwy a drugim ściany pochwy w kierunku odbytnicy.

Stosunek analny można odbyć przy użyciu penisa lub wibratorów. Jednak trzeba być wówczas bardzo ostrożnym by nie spowodować bólu przez niewłaściwe postępowanie. Najlepiej zacząć od stymulacji palcami aby pozwolić partnerowi przyzwyczaić się do odczuć i rozprężyć. Dobrze jest nawilżyć okolicę i wnętrze odbytu dużą ilością lubrykantu przy pomocy palca. Aby uniknąć dyskomfortu należy wsunąć penis lub wibrator pod odpowiednim kątem i po przyjęciu odpowiedniej pozycji opisanej wcześnej. Należy bardzo powoli lekko popychając do przodu wsuwać penis lub wibrator wgłąb odbytnicy. Kiedy koniec penisa minie zwieracz odbytu położony około 1,5 cm w odbycie trzon penisa powinien wślizgnąć się już dużo łatwiej. Po umieszczeniu całego penisa w odbytnicy należy wykonywać ruchy kopulacyjne bardzo powoli.

Seks analny nie musi być bolesny. Jeśli znasz właściwe techniki i używasz ich z ostrożnością możesz odkryć seks analny jako jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń erotycznych.

Ocena artykułu

4.57
z 92 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(60)
4
 
(28)
3
 
(1)
2
 
(2)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.57 z 92 głosów

96%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty