Ryzyko choroby serca może przewidywać śmierć

Ryzyko choroby serca może przewidywać śmierć

Młode kobiety, które mają mało czynników ryzyka choroby sercowo-naczyniowej, w tym choroby wieńcowej, wykazują niższy całkowity stopień śmiertelności w porównaniu z kobietami z większą ilością czynników ryzyka.

Jak donosi artykuł Journal of American Medical Association, te odkrycia dotyczą nie tylko śmierci z powodu choroby serca, ale także z innych przyczyn. Ten związek był już znany dla kobiet starszych i w średnim wieku, ale nigdy go nie badano wśród młodych osób. Odkrycia są bardzo istotne, ponieważ podkreślają znaczenie wczesnej edukacji dotyczącej czynników ryzyka choroby serca wśród kobiet.

Wśród 7.302 przebadanych młodych kobiet, 20% zakwalifikowano do grupy niskiego ryzyka choroby sercowo-naczyniowej. Natomiast aż 60% miało jeden lub więcej czynników ryzyka. W trakcie kolejnych 31 lat obserwacji stwierdzono, że kobiety z czynnikami ryzyka były bardziej narażone na śmierć z jakiejkolwiek przyczyny zdrowotnej.

Wyniki tych badań są identyczne z przeprowadzonymi wśród młodych mężczyzn, u których obecność czynników ryzyka choroby wieńcowej wiązała się ze zwiększoną śmiertelnością w ciągu całego życia.

Ocena artykułu

3.91
z 23 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(5)
4
 
(14)
3
 
(2)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.91 z 23 głosów

83%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty