Rewolucyjny system dla ośrodków medycznych

Rewolucyjny system dla ośrodków medycznych

ICF to system, którego pełna nazwa to Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia. Został stworzony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), jedną z agend ONZ, przez którą jest popularyzowany i upowszechniany.

System oferuje wiele bardzo pomocnych narzędzi i funkcji, które mogą przyczynić się do wzrostu poziomu oferowanych usług medycznych. ICF to przede wszystkim bardzo obszerna baza wiedzy, która pozwala na powszechną systematyzację pojęć, stanów objawowych, wytycznych postępowania i diagnozy etc.

Nie jest to zupełnie nieznany do tej pory schemat działania, jednak przy użyciu systemu ICF stawiana diagnoza odbywa się według ściśle określonej struktury - używając jednolitego języka i zestawu pojęciowego. Generalna standaryzacja i ujednolicenie komunikacji sprawia, że diagnoza lekarska jest w 100% jasna i klarowna zarówno dla głównego zainteresowanego, a więc pacjenta, a także innego specjalisty. Umożliwia również wgląd w dokumentację medyczną ubezpieczycielom - przyspiesza to proces przyznawania i wypłacania odszkodowania czy też pokrycia kosztów leczenia.

Zbiór takich informacji daje nam tę możliwość, że idąc do lekarza możemy spodziewać się spójnej i jasnej diagnozy, przez co unikamy częstej w chwili obecnej konieczności weryfikowania badań czy opinii lekarskich. Wszystko mamy podane jak na tacy.

Co więcej, system ICF oferuje możliwość prostej integracji z systemami IT, których używa się w placówkach medycznych. Wyniki badań, ocena lekarska, przebieg leczenia, cała historia choroby i dokumentacja naszego stanu zdrowia w jednym miejscu. Powyższe dane z jednej strony dobrze zabezpieczone przed wyciekiem, z drugiej zaś takie rozwiązanie daje możliwość dostępu i monitoringu zainteresowanym stronom.

Pacjent chce dowiedzieć się, jakie były ostatnie wyniki badań - używa platformy z systemem ICF. Specjalista potrzebuje informacji na temat przebiegu leczenia sprzed 4 lat - system ICF umożliwia łatwe dotarcie do potrzebnych informacji. Firma ubezpieczeniowa stara się o dostęp do historii choroby - ma dostęp do jasnych i klarownych opinii i wyników badań, które nie pozostawiają wątpliwości co do zasadności finansowania leczenia.

System ICF oferuje wiele prostych i oczywistych wydawałoby się funkcji- w zestawieniu z obecnymi standardami jest wręcz rewolucyjnym narzędziem organizacji danych medycznych. Wprowadzenie go do użycia byłoby w najlepszym interesie zarówno pacjenta, jak lekarzy i ubezpieczycieli.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

 

Ocena artykułu

4.63
z 8 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(5)
4
 
(3)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.63 z 8 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty