Przedwczesny wytrysk - co to znaczy?

Przedwczesny wytrysk - co to znaczy?
Pomimo, że od dawna jest dla mężczyzn jednym z głównych problemów, nie istniała do tej pory oparta na dowodach definicja przedwczesnej ejakulacji. Aby ją opracować, wiodący w świecie eksperci w zakresie zdrowia seksualnego, zebrali się pod przewodnictwem International Society for Sexual Medicine (ISSM).

W wyniku przeprowadzonych badań i zebranych dowodów, przedwczesny wytrysk określono jako – męskie zaburzenie seksualne, charakteryzujące się zawsze lub prawie zawsze wystąpieniem ejakulacji w ciągu około jednej minuty od penetracji członka w pochwie, któremu współtowarzyszy niezdolność do opóźnienia ejakulacji w trakcie penetracji, i który prowadzi do negatywnych następstw, takich jak frustracja, niepokój i/lub unikanie kontaktów seksualnych.

Podczas prac w ISSM uzgodniono, że na stwierdzenie przedwczesnego wytrysku niezbędne jest łączne określenie zarówno czasu wystąpienia ejakulacji, niezdolności do jej opóźnienia, jaki i negatywnych skutków składających się na pogorszenie intymności seksualnej w związku. Brak którejś z tych przesłanek wyklucza istnienie zaburzenia seksualnego.

Definicja wypracowana przez ekspertów pozwoli wielu młodym mężczyznom zrozumieć czym jest przedwczesny wytrysk i czy obserwowane przez nich objawy stanowią zaburzenie seksualne, z którym powinni zwrócić się do specjalisty, czy są jedynie elementem ich pierwszych kontaktów seksualnych, znikającym wraz z nabywanym doświadczeniem.

Ocena artykułu

3.87
z 124 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(26)
4
 
(74)
3
 
(12)
2
 
(6)
1
 
(6)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.87 z 124 głosów

81%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty