Przeciwwskazania do odmładzania twarzy kwasem hialuronowym

Przeciwwskazania do odmładzania twarzy kwasem hialuronowym
Spis treści
  1. Na czym polega odmładzanie twarzy kwasem hialuronowym?
  2. Wstrzykiwanie kwasu - efekty
  3. Kto może poddać się zabiegowi?
  4. Przeciwwskazania do wstrzykiwania kwasu

Sporo zmieniło się od czasu, gdy w Polsce pojawiły się pierwsze gabinety medycyny estetycznej. Dziś zabiegi są w dużej mierze nieinwazyjne i bezbolesne, tak jak odmładzanie twarzy kwasem hialuronowym. Sprawdź, czy możesz się mu poddać.

Na czym polega odmładzanie twarzy kwasem hialuronowym?

Jeszcze do niedawna osoby, które chciały poddać się liftingowi, były skazane na skalpel. Inwazyjne metody, jak nacinanie i naciąganie skóry, to na szczęście już w większości przypadków przeszłość. Dziś pacjentki otrzymują lepsze efekty bez konieczności przechodzenia przez takie cierpienia dzięki liftingowi wolumetrycznemu. Wcześniej odmładzanie polegało na naciąganiu twarzy, by nabrała młodszego wyglądu. Dziś wiemy, że na gęstość i jędrność skóry można wpływać również od środka. Z wiekiem w wyniku ubytków naturalnych zapasów kolagenu i kwasu hialuronowego pojawiają się:

  • worki pod oczami
  • obwisła broda i policzki
  • głębokie bruzdy pod nosem
  • zmarszczki na czole i wokół oczu
  • zmiana owalu twarzy

Odmładzanie twarzy kwasem hialuronowym to właśnie uzupełnienie ubytków podskórnych zapasów kwasu w celu ujędrnienia skóry i przywrócenia jej młodzieńczego wyglądu.

Wstrzykiwanie kwasu - efekty

Jak twierdzą specjaliści z  Allure Esthetique Clinique z Konstantynowa Łódzkiego, gdzie wykonuje się lifting wolumetryczny, efekty bywają naprawdę spektakularne. Tym, co zaskakuje zwykle pacjentki jest fakt, że bez zajmujących czas peelingów czy masek wygląd ich skóry się poprawia. Podniesienie podbródka czy policzków może odjąć wizualnie nawet kilkanaście lat. Uzupełnienie gęstości skóry pod oczami często daje efekt natychmiastowego przywrócenia świeżości spojrzenia. Z kolei usunięcie bruzd nosowych i zmarszczek pomiędzy brwiami sprawia, że twarz traci groźny wyraz i zaczyna wyglądać bardziej sympatycznie.

Kto może poddać się zabiegowi?

W jakim wieku po raz pierwszy można poddać się odmładzaniu kwasem hialuronowym? To zależy od kondycji skóry, ale też od wykonywanego zawodu. Aktorzy czy osoby będące na wysokich stanowiskach są surowo oceniani za wygląd, a zniwelowanie oznak zmęczenia czy starzenia się może im pomóc w karierze. Z zabiegu można po raz pierwszy skorzystać ok. 30 roku życia, jeśli pojawiają się niepokojące zmiany skórne. Wstrzykiwanie kwasu można jednak polecić nawet młodszym osobom jeśli:

  • nierówność skórna jest źródłem kompleksów
  • na twarzy widoczna jest duża asymetria, którą da się łatwo wyeliminować za pomocą liftingu wolumetrycznego
  • skóra wymaga odbudowy po chorobie czy wypadku

W każdym z tych przypadków odmładzanie kwasem hialuronowym może być najlepszym sposobem na szybką poprawę wyglądu. Nie ma też górnej granicy wieku, do której można korzystać z zabiegu, choć ok. 80 roku życia efekty mogą być mniej zauważalne niż wcześniej. Warto wspomnieć, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego może objąć całą twarz lub tylko jej wybrane obszary. W ten sposób można szybko poprawić proporcje ust lub zlikwidować zmarszczki z konkretnego obszaru twarzy. Często tylko taka zmiana wystarczy do tego, by całkowicie odmienić twarz.

Przeciwwskazania do wstrzykiwania kwasu

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to bezpieczny proces, a przeciwwskazań jest mniej, niż w przypadku bardziej inwazyjnych procedur. Mimo wszystko warto wiedzieć o kilku przypadkach, gdy będzie to niewskazane. Na pewno lekarz może odmówić zabiegu zbyt młodej osobie, która nie posiada defektu urody ani zmarszczek. Za każdym razem o kwalifikacji do zabiegu decyduje profesjonalista po rozmowie z pacjentką i obejrzeniu jej skóry. Poza tym przeciwwskazania są typowo medyczne. Należą do nich nowotwory i poważne choroby takie jak HIV czy białaczka. Poza tym nie można wstrzykiwać kwasu hialuronowego w twarz, gdy jest ona objęta infekcją lub stanem zapalnym. Ostrzykiwanie takiego obszaru mogłoby tylko pogorszyć problem, dlatego lepiej najpierw wyleczyć infekcję, a do tematu liftingu wolumetrycznego wrócić po kilku tygodniach. Poza tym przeciwwskazaniami są też alergie na składniki preparatu i ciąża, a także karmienie piersią. Warto też poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, by mieć pewność, że nie wpłyną one na gojenie się mikroranek powstałych podczas ostrzykiwania.

Więcej na https://a-estetyka.pl/

 

Ocena artykułu

5
 
(1)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
5 z 1 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty