Postęp w zapłodnieniu in vitro

Pozaustrojowe zapłodnienie in vitro (IVF), polega na pobraniu komórek jajowych od kobiety i zapłodnieniu przez plemniki w specjalnym inkubatorze, a następnie odpowiedniej selekcji powstałych embrionów. Cała procedura poprzedzona jest odpowiednią terapią hormonalną. Prawdopodobieństwo, że zapłodnienie zakończy się sukcesem, jest stosunkowo niewielkie i wynosi w zależności od wieku, stanu zdrowia i jakości genów od 18 do 45%.
Najnowsze odkrycie w dziedzinie in vitro dotyczy opracowania specjalnego testu, opartego na czterech parametrach. Pozwala on na określenie z dokładnością do 70%, czy zapłonienie się powiedzie.
Pod uwagę bierze się całkowitą liczbę embrionów, która powstała po zapłodnieniu, ilość takich, które w wyniku podziałów osiągnęły 8 komórkowy poziom rozwoju, liczbę tych, które zginęły oraz stężenie kobiecych hormonów. Badania zostały przeprowadzone w oparciu o dokumentacje medyczną 695 prób zapłodnienia. Jeśli opracowany test się sprawdzi i odniesie sukces, pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnego narażenia pacjentek na nieudany zabieg. Będzie to oznaczało obniżenie kosztów in vitro oraz podwyższenie skuteczności metody.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Objawy ciąży
Jakie objawy ciąży jedynie sugerują możliwość i prawdopodobieństwo ciąży a jakie są pewnym dowodem ciąży.
Test ciążowy
Opisy różnych metod rozpoznawania ciąży opierających się na wykazaniu obecności gonadotropiny kosmówkowej.
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Ciąża pozamaciczna rodzaje i objawy
Ciąża ektopowa to każda ciąża, która rozwija się poza jamą macicy.
Prezerwatywa i jej prawidłowe zakładanie
Jak prawidłowo zakładać prezerwatywę aby skutecznie spełniała ona swoje funkcje.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Poronienie
Uważa się, że około 10-15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem samoistnym czyli wydaleniem obumarłego jaja płodowego.
Bank komórek macierzystych
Komórki macierzyste znajdują też zastosowanie w leczeniu chorób nienowotworowych (choćby chorób krwi i układu immunologicznego) oraz dziedzicznych.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Pozycja seksualna klasyczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z przywiedzionymi do swojej klatki piersiowej kolanami oraz stopami opartymi na ramionach leżącego na niej mężczyzny.