Olejek eteryczny jako afrodyzjak

Olejek eteryczny jako afrodyzjak
Zdecydowanie najlepszym afrodyzjakiem jest jaśmin nazywany kwiatem nocy. Wszystkie naprawdę skuteczne olejki afrodyzjakowe zawierają trochę prymitywnych elementów słodkawej woni zepsucia a jedną z najbardziej powszechnych tego typu substancji jest indol, który jest obecny w perfumach z białych, zapylanych przez ćmy, takich jak: jaśmin, narcyz, tuberoza czy lilia. Wszystkie one mają podobne zmysłowe lekko oszałamiające działanie.

Drzewo sandałowe otrzymywane z drzewa rosnącego w Azji poludniowo-wschodniej - sandawlowca białego jest fantastycznym afrodyzjakiem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Olejek ten znany jest od stuleci jako środek uspokajający, służący tworzeniu nastroju medytacji, spokoju, łagodzeniu napięć.

Neroli pochodzący pochodzi z kwiatu dzikiej pomarańczy oraz ylang-ylang pochodzący z kwiatów drzew Cananga odorata rosnących w Indonezji (afrodyzjak z Bali) są olejkami uspokajającymi a ich zapach o właściwościach afrodyzjaku powoduje rozluźnienie całego ciała. Olejki te dodatkowo powodują pozbycie się zdenerwowania, niepokoju oraz stresu

Olejek cynamonowy otrzymywany z liści i gałęzi drzewa cynamonowego od dawien dawna używano jako afrodyzjaka.

Olejek szałwiowy to olejek o ziołowym, ostrym zapachu łagodzącym stresy i napięcia, wzmacniającym pamięć również zaliczany jest do afrodyzjakow.

Ocena artykułu

4.46
z 63 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(45)
4
 
(9)
3
 
(3)
2
 
(5)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.46 z 63 głosów

86%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty