Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "pomaluj życie na novo"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Cukrzyca jest tematem trudnym, a jeszcze trudniej o niej rozmawiać. Osoby dotknięte cukrzycą już po raz jedenasty będą miały okazję w sposób niewerbalny opowiedzieć o swoich sukcesach i porażkach w walce z chorobą w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „pomaluj życie na novo”.
Wydarzenie, którego inicjatorem jest firma Novo Nordisk, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków ma na celu nagłośnienie problemu cukrzycy i ukazanie go w nowym świetle. Patronat nad Konkursem sprawuje Główny Inspektor Sanitarny, Ambasador Królestwa Danii w Polsce oraz Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

XI edycja Konkursu odbywa się pod hasłem:
„cukrzycę możemy zmieniać – nadając życiu nowe barwy"
Tematem prac konkursowych jest codzienne życie osób z cukrzycą. Zadaniem uczestników Konkursu jest przedstawienie w formie artystycznej doświadczeń z życia z chorobą. Wyrażone w uniwersalnym języku prace pozwalają zrozumieć osobę z cukrzycą. Jednocześnie mają charakter edukacyjny, gdyż namawiają do prowadzenia zdrowego stylu życia i profilaktyki cukrzycy, gdyż tak naprawdę każdy z nas jest narażony na zachorowanie, bez względu na wiek, płeć czy kolor skóry.
Udział w Konkursie może wziąć każdy, kto ma jakikolwiek związek z cukrzycą, czyli diabetycy, ale również osoby z ich najbliższego otoczenia, zarówno dzieci, jak i osoby starsze.

Przy ocenie prac pod uwagę będą brane oryginalne skojarzenia, przydatność przedstawionych faktów i przemyśleń dla innych osób z cukrzycą, jak i poziom artystyczny. Jury oceni otrzymane prace w następujących kategoriach wiekowych: dzieci do lat 12, młodzież od 12 do 18 lat i dorośli.

DO KONKURSU MOGĄ BYĆ ZGŁASZANE:

  • prace wykonane w technikach: malarstwo, rysunek, grafika; format prac: A4 - A2
  • prace wykonane na planszach (papier lub karton) zawierające wskazania, jak żyć z cukrzycą (grafika + tekst), format papieru:A3 - A2

Każdy Uczestnik może nadesłać maksymalnie 2 prace.

Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in. komputer multimedialny, odtwarzacz DVD, cyfrowy aparat fotograficzny.
Praca wyróżniona nagrodą główną w kategorii dzieci do lat 12 weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez centralę Novo Nordisk w Danii, w którym nagrodą główną jest wyjazd do Eurodisneyland’u. Autorzy prac wyróżnionych (trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej) otrzymają nagrody rzeczowe wartości od 150 do 300 PLN.

Prace można nadsyłać do 15 września 2007 r pod adres:
Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o.,
ul. Mineralna 15, 02-274 Warszawa,
tel. (22) 668 08 88, faks (22) 668 08 89
Z dopiskiem: Konkurs „pomaluj życie na novo”.

Ocena artykułu

3.91
z 22 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(5)
4
 
(13)
3
 
(2)
2
 
(1)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.91 z 22 głosów

82%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty