Od krzemiennego ostrza do golarek siatkowych

Samodzielne golenie stało się znacznie popularniejsze wraz z pojawieniem się bezpiecznych i wygodnych maszynek. W roku 1910 Willis G. Shockley złożył patent na nakręcaną maszynkę do golenia - poprzedniczkę maszynek elektrycznych, które pojawiły się na rynku około roku 1939. Już w tym okresie oscylujące i wirujące ostrza, stanowiące podstawę działania maszynek elektrycznych, zastosowały firmy Schick oraz Philips. Szybko jednak najpopularniejsze stało się rozwiązanie łączące oscylującą, półokrągłą głowicę z ostrzami wraz z cienką, metalową siateczką tego samego kształtu. Rozwiązanie to, wynalezione przez firmę Sunbeam, zostało wdrożone do produkcji w 1950 roku i dzięki firmie Braun odniosło międzynarodowy sukces.
Komfort i dokładność golenia to niezmiennie najistotniejsze czynniki określające rozwój golarek elektrycznych. Firma Braun zastąpiła pojedynczy blok z ostrzami początkowo dwoma głowicami - później dodano trzecią, zintegrowaną głowicę umieszczoną pośrodku. Wprowadzono ruchomą głowicę golącą oraz zwiększono szybkość pracy głowic - wszystko po to, aby golenie stało się przyjemniejsze i jeszcze bardziej dokładne.
Ostatnie stadium rozwoju golarek, czyli nowy System Braun Syncro, osiągnięto nie tylko poprzez dalsze udoskonalanie samej maszynki, ale przez ulepszenie całego procesu golenia. Golarka charakteryzuje się unikalną głowicą poruszającą się w czterech kierunkach, zbierającą jeszcze więcej zarostu za jednym pociągnięciem, co gwarantuje dokładniejszy i bardziej długotrwały efekt golenia. Rewolucyjna technologia Clean&Charge to pierwszy na świecie moduł automatycznego czyszczenia i ładowania golarki, dzięki czemu użytkownik ma wrażenie, że używa codziennie nowej golarki.
MediWebzespół redakcyjny
Podobne teksty
Test ciążowy
Opisy różnych metod rozpoznawania ciąży opierających się na wykazaniu obecności gonadotropiny kosmówkowej.
Ciąża pozamaciczna rodzaje i objawy
Ciąża ektopowa to każda ciąża, która rozwija się poza jamą macicy.
Prezerwatywa i jej prawidłowe zakładanie
Jak prawidłowo zakładać prezerwatywę aby skutecznie spełniała ona swoje funkcje.
Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią
Racjonalna dieta kobiety w czasie ciąży i karmienia piersią powinna dostarczać odpowiednią ilość energii, a także zawierać niezbędne składniki odżywcze w prawidłowych ilościach i proporcjach.
Pozycja seksualna klasyczna I - pozycja misjonarska
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Zdrowe plecy - posag na całe życie
Według europejskich statystyk są jedną z najpowszechniejszych przyczyn absencji chorobowej i uzasadnieniem blisko połowy wniosków rentowych.
Bank komórek macierzystych
Komórki macierzyste znajdują też zastosowanie w leczeniu chorób nienowotworowych (choćby chorób krwi i układu immunologicznego) oraz dziedzicznych.
Cykl menstruacyjny
Zachodzący w organiźmie kobiety cykliczne zmiany są wynikiem procesu wymiany informacji między obszarem mózgu zwanym podwzgórzem, przysadką mózgową, jajnikami i macicą.
Pozycja seksualna na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.