Nie ma ucieczki przed zwierzęcymi alergenami

Nie ma ucieczki przed zwierzęcymi alergenami

Najnowszy artykuł opulikowany w Journal of Allergy & Clinical Immunology opisuje przegląd alergenów zwierzęcych w 831 domach. Alergeny, są to zwykle nieszkodliwe substancje, które u wrażliwej osoby wywołują odpowiedź immunologiczną, objawiającą się najczęściej swędzeniem, wysypką, kaszlem, zawrotami głowy czy trudnościami w oddychaniu.
W prawie 100% domów objętych przeglądem, znaleziono alergeny zwierzęce, pomimo, że nie wszędzie znajdował się pies lub kot, które są najczęstszym źródłem alergii. Średnie zmierzone zagęszczenie alergenów wynosiło 5 mikrograma/ gram, gdy w domach ze zwierzętami wynosi 69 mikrograma/ gram. Według specjalistów ekspozycja na 1- 2 mikrograma/ gram alergenu może powodować wzrost wrażliwości na tą substancję a stężenie wyższe niż 8- 10 mikrograma/ gram u osoby uczulonej może przyczynić się do rozwoju astmy.

Zwracają też uwagę, że alergeny zwierzęce są bardzo łatwo przenoszone np. na ubraniu, co utrudnia całkowite wyeliminowanie czynników odpowiedzialnych za wystąpienie alergii.

Ocena artykułu

4.72
z 18 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(13)
4
 
(5)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.72 z 18 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty