Lyprinol - nowość w leczeniu chorób reumatycznych

Lyprinol® – nowość w leczeniu chorób reumatycznych
Choroby reumatyczne - reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa czy artretyzm, prowadzą do poważnych uszkodzeń i zniekształceń w obrębie stawów pacjentów. Choroby te, początkowo objawiające się sztywnością czy bólem w obrębie stawów, niestety mogą rozwinąć się do postaci, w której pacjent ma znaczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Chorobom reumatycznym towarzyszy nieustanny ból, obrzęk stawów, trudność w poruszaniu. Z czasem dochodzi do znacznych zmian deformacyjnych i może dojść do całkowitego unieruchomienia pacjenta. Badania ostatnich lat dowodzą, że schorzenia reumatyczne dotykają ponad 50% mieszkańców Europy i są najważniejszą z przyczyn wcześniejszego przechodzenia pacjentów na renty inwalidzkie. Powszechne kojarzenie reumatyzmu z wiekiem starszym jest błędne. Choroby reumatyczne często dotykają osób młodych, w sile wieku. Jedną z przyczyn rozwoju chorób reumatycznych, jest stan zapalny przebiegający w obrębie stawu.
Dlaczego stan zapalny jest groźny?
Stan zapalny pojawia się w naszym organizmie jako odpowiedź na czynnik uszkadzający dany narząd czy tkankę. Czynnikami szkodliwymi w tym wypadku mogą być wirusy, bakterie, uraz mechaniczny. Rozwijający się proces zapalny, który objawia się bólem, zaczerwienieniem, opuchlizną, ma za zadanie szybko zlikwidować przyczynę problemu i zregenerować ewentualne uszkodzenia. Niestety zapalenie to „miecz obosieczny” i często w jego przebiegu dochodzi do uszkodzenia własnych tkanek organizmu. Dzieje się tak w przypadku niektórych chorób – np. artretyzmu reumatoidalnego. W przebiegu innych np. astmy czy alergii, dochodzi do niekontrolowanej odpowiedzi zapalnej. W tym świetle rozwijający się stan zapalny szkodzi nam, stąd istnieje konieczność stosowania leków przeciwzapalnych.
Kwasy Omega i ich wpływ na zdrowie ludzi
Prawidłowa dieta powinna zawierać odpowiednie proporcje wspomnianych już wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, do których należą kwasy Omega-3 i Omega-6. Kwasy Omega-6 występują powszechnie w olejach roślinnych, natomiast Omega-3 są składnikiem oleju z ryb oraz skorupiaków, choć obecne są również w tłuszczach pochodzenia roślinnego np. w oleju z wiesiołka. Dieta mieszkańców Europy zawiera dużo więcej kwasów Omega-6, niż Omega-3, co okazuje się w skutkach bardzo niekorzystne dla zdrowia. Nadmiar kwasów Omega-6 może prowadzić do rozwoju chorób o podłożu zapalnym: reumatyzmu, artretyzmu, astmy, miażdżycy, i innych. Natomiast spożywanie kwasów Omega-3, jest bardzo korzystne dla zdrowia.
Badania wykazały, że kwasy Omega-3 są:
- niezbędne do zachowania zdrowych stawów, układu oddechowego i krwionośnego, odpowiedniego poziomu cholesterolu i trójglicerydów,
- zmniejszają ryzyko choroby wieńcowej.
- zmniejszają u kobiet dolegliwości związane z miesiączkowaniem,
- wspomagają pracę mózgu,
- wspomagają również odpowiednie krążenie, system immunologiczny, układ trawienny oraz nerki.
Czym jest Lyprinol®?
Lyprinol® to dietetyczny środek spożywczy medycznego zastosowania, przeznaczony dla osób cierpiących z powodu:
- chorób stawów - reumatyzmu, artretyzmu i innych,
- astmy i innych chorób układu oddechowego o podłożu zapalnym,
- chorób skóry,
- stanów zapalnych.
W swoim składzie Lyprinol® zawiera jedyny w swoim rodzaju, stabilizowany ekstrakt z małża zielonego (Perna canaliculus). Ekstrakt ten to mieszanina tzw. wielonienasyconych kwasów tłuszczowych – elementów niezbędnych w naszej diecie. Wiele badań naukowych wykazało, że właśnie kwasy tłuszczowe z tego nowozelandzkiego małża wykazują aktywność przeciwzapalną, skuteczną w leczeniu wymienionych chorób. Przeprowadzone badania naukowe potwierdziły, że regularne zażywanie Lyprinolu® przynosi poprawę kondycji pacjentów cierpiących z powodu chorób stawów, poprzez zmniejszenie bólu, opuchlizny i sztywności oraz znacznie poprawiając ruchomość stawów pacjentów, a także może przynieść wymierne, pozytywne efekty w terapii osób cierpiących na astmę.
Dlaczego Lyprinol® jest skuteczny w leczeniu chorób o podłożu zapalnym?
Stabilizowany ekstrakt z zielonych małży (Perna canaliculus) zawarty w preparacie Lyprinol zawiera unikalną kompozycję kwasów Omega-3 wykazującą silne właściwości przeciwzapalne, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Jego działanie związane jest z blokowaniem powstawania tzw. mediatorów zapalnych, kluczowych elementów odpowiedzialnych za rozwój zapalenia. Co najważniejsze – unikalna kompozycja ze stabilizowanego ekstraktu z małża, wykazuje daleko większą aktywność przeciwzapalną, niż kwasy Omega-3 występujące w oleju z łososia czy z wiesiołka. Stąd przyjmowanie Liprinolu®, przynosi tak korzystny efekt w terapii chorób stawów i innych chorób o podłożu zapalnym.
Właściwości przeciwzapalne Lyprinolu® są porównywalne z lekami na receptę. Jednak w przeciwieństwie do tych ostatnich – Lyprinol® nie posiada działań ubocznych (m.in. uszkadzających błonę śluzową żołądka), co jest szczególnie ważne dla osób zmuszonych do ciągłego przyjmowania leków przeciwzapalnych.
Lyprinol® zawiera ekstrakt z małży, który w procesie produkcji jest odpowiednio stabilizowany, dzięki czemu zachowuje swoją wysoką aktywność przeciwzapalną. Proces ekstrakcji małży jest innowacyjny i został objęty ochroną patentową.
Czy Lyprinol jest bezpieczny?
Specyfik ten jest w 100% naturalny. Nie stwierdzono dotychczas żadnych niekorzystnych skutków przyjmowania Lyprinolu®. Kwasy Omega-3 są niezbędnym elementem diety ludzi, dlatego Lyprinol® może być stosowany nawet przez osoby nie cierpiące z powodu stanów zapalnych. Specyfik ten można podawać dzieciom. Osoby uskarżające się na uczulenie na ryby również mogą stosować Lyprinol®, ponieważ zawiera on tylko oczyszczone substancje aktywne, bez składników uczulających (np. białek).
Jak należy przyjmować Lyprinol®?
Rekomendowana dawka, aby uzyskać maksymalny efekt, to 2 kapsułki Lyprinolu® zażywane dwa razy dziennie przez pierwsze 4 do 6 tygodni, a następnie zmniejszenie dawki do 2 kapsułek zażywanych raz dziennie, najlepiej po posiłku. Aby osiągnąć optymalne wyniki, należy rozpocząć zażywanie Lyprinolu® w wyższej dawce i pamiętać o regularnym przyjmowaniu specyfiku.
Jak długo trzeba czekać na pozytywne efekty działania Lyprinolu®?
U większości pacjentów potrzeba kilku tygodni regularnego stosowania preparatu, aby osiągnąć spodziewany efekt. Jednakże są osoby, które nawet już po kilku dniach widzą u siebie znaczną poprawę. W bardzo rzadkich przypadkach, pacjenci donosili o nasileniu się objawów, obejmujących ból w początkowym okresie zażywania preparatu. W takim przypadku należy zmniejszyć ilość kapsułek i stopniowo osiągnąć dawkę 4 kapsułek dziennie.
W Polsce Lyprinol zyskał uznanie wśród lekarzy specjalistów i jest polecany do stosowania w artretyzmie i chorobach zwyrodnieniowych stawów przez Prof. Jacka Szechioskiego, krajowego konsultanta RP w dziedzinie reumatologii.
Lek dostępny w aptece.
DomZdrowia.pl
Artykuł SponsorowanyPodobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzę - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Nagłe schorzenia narządu wzroku
W okulistyce, podobnie jak w innych działach medycyny, znane są stany chorobowe wymagające szybkiej pomocy, które najczęściej objawiają się nagłą utratą widzenia, a także silnym bólem oka.
Objawy raka piersi
Jakie są pierwsze symptomy raka piersi.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.