Lyprinol - nowość w leczeniu chorób reumatycznych

Lyprinol - nowość w leczeniu chorób reumatycznych

Lyprinol® – nowość  w leczeniu chorób reumatycznych
Choroby reumatyczne - reumatoidalne zapalenie stawów,  choroba zwyrodnieniowa czy artretyzm, prowadzą do poważnych uszkodzeń i zniekształceń w obrębie stawów pacjentów. Choroby te, początkowo objawiające się sztywnością czy bólem w obrębie stawów, niestety mogą rozwinąć się do postaci, w której pacjent ma znaczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Chorobom reumatycznym towarzyszy nieustanny ból, obrzęk stawów, trudność w poruszaniu. Z czasem dochodzi do znacznych zmian deformacyjnych i może dojść do całkowitego unieruchomienia pacjenta. Badania ostatnich lat dowodzą, że schorzenia reumatyczne dotykają ponad 50% mieszkańców Europy i są najważniejszą z przyczyn wcześniejszego przechodzenia pacjentów na renty inwalidzkie. Powszechne kojarzenie reumatyzmu z wiekiem starszym jest błędne. Choroby reumatyczne często dotykają osób młodych, w sile wieku. Jedną z przyczyn rozwoju chorób reumatycznych, jest stan zapalny przebiegający w obrębie stawu.

Dlaczego stan zapalny jest groźny?
Stan zapalny pojawia się w naszym organizmie jako odpowiedź na czynnik uszkadzający dany narząd czy tkankę. Czynnikami szkodliwymi w tym wypadku mogą być wirusy, bakterie, uraz mechaniczny. Rozwijający się proces zapalny, który objawia się bólem, zaczerwienieniem, opuchlizną, ma za zadanie szybko zlikwidować przyczynę problemu i zregenerować ewentualne uszkodzenia. Niestety  zapalenie to „miecz obosieczny” i często  w jego przebiegu dochodzi do uszkodzenia własnych tkanek organizmu. Dzieje się tak w przypadku niektórych chorób – np. artretyzmu reumatoidalnego. W przebiegu innych  np. astmy czy alergii, dochodzi do niekontrolowanej odpowiedzi zapalnej. W tym świetle rozwijający się stan zapalny szkodzi nam, stąd istnieje konieczność stosowania leków przeciwzapalnych.

Kwasy Omega i ich wpływ na zdrowie ludzi
Prawidłowa dieta powinna zawierać odpowiednie proporcje wspomnianych już wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, do których należą kwasy Omega-3 i Omega-6. Kwasy Omega-6 występują powszechnie w olejach roślinnych, natomiast Omega-3 są składnikiem oleju z ryb oraz skorupiaków, choć obecne są również w tłuszczach pochodzenia roślinnego np. w oleju z wiesiołka. Dieta mieszkańców Europy zawiera dużo więcej kwasów Omega-6, niż Omega-3, co okazuje się w skutkach bardzo niekorzystne dla zdrowia. Nadmiar kwasów Omega-6 może prowadzić do rozwoju chorób o podłożu zapalnym: reumatyzmu, artretyzmu, astmy, miażdżycy, i innych. Natomiast spożywanie kwasów Omega-3, jest bardzo korzystne dla zdrowia.

Badania wykazały, że kwasy Omega-3 są:

 • niezbędne do zachowania zdrowych stawów, układu oddechowego i krwionośnego, odpowiedniego poziomu cholesterolu i trójglicerydów,
 • zmniejszają ryzyko choroby wieńcowej.
 • zmniejszają u kobiet dolegliwości związane z miesiączkowaniem,  
 • wspomagają pracę mózgu,
 • wspomagają również odpowiednie krążenie, system immunologiczny, układ trawienny oraz nerki.

Czym jest Lyprinol®?
Lyprinol® to dietetyczny środek spożywczy medycznego zastosowania, przeznaczony dla osób cierpiących z powodu:

 • chorób stawów -  reumatyzmu, artretyzmu i innych,
 • astmy i innych chorób układu oddechowego o podłożu zapalnym,
 • chorób skóry,
 • stanów zapalnych.

W swoim składzie Lyprinol® zawiera  jedyny w swoim rodzaju, stabilizowany ekstrakt z małża zielonego (Perna canaliculus). Ekstrakt ten to mieszanina tzw. wielonienasyconych kwasów tłuszczowych – elementów niezbędnych w naszej diecie. Wiele badań naukowych wykazało, że właśnie kwasy tłuszczowe z tego nowozelandzkiego małża wykazują aktywność przeciwzapalną, skuteczną w leczeniu wymienionych chorób. Przeprowadzone badania naukowe potwierdziły, że regularne zażywanie Lyprinolu® przynosi poprawę kondycji pacjentów cierpiących z powodu chorób stawów, poprzez zmniejszenie bólu, opuchlizny i sztywności oraz znacznie poprawiając ruchomość stawów pacjentów, a także może przynieść wymierne, pozytywne efekty w terapii osób cierpiących na astmę.

Dlaczego Lyprinol® jest skuteczny w leczeniu chorób o podłożu zapalnym?
Stabilizowany ekstrakt z zielonych małży (Perna canaliculus) zawarty w preparacie Lyprinol zawiera unikalną kompozycję kwasów Omega-3 wykazującą silne właściwości przeciwzapalne, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Jego działanie związane jest z blokowaniem powstawania tzw. mediatorów zapalnych, kluczowych elementów odpowiedzialnych za rozwój zapalenia. Co najważniejsze – unikalna kompozycja ze stabilizowanego ekstraktu z małża, wykazuje daleko większą aktywność przeciwzapalną, niż kwasy Omega-3 występujące w oleju z łososia czy z wiesiołka. Stąd przyjmowanie Liprinolu®, przynosi tak korzystny efekt w terapii chorób stawów i innych chorób o podłożu zapalnym.

Właściwości przeciwzapalne Lyprinolu® są porównywalne z lekami na receptę. Jednak w przeciwieństwie do tych ostatnich – Lyprinol® nie posiada działań ubocznych (m.in. uszkadzających błonę śluzową żołądka), co jest szczególnie ważne dla osób zmuszonych do ciągłego przyjmowania leków przeciwzapalnych.

Lyprinol® zawiera ekstrakt z małży, który w procesie produkcji jest odpowiednio stabilizowany, dzięki czemu zachowuje swoją wysoką aktywność przeciwzapalną. Proces ekstrakcji małży jest innowacyjny i został objęty ochroną patentową.

Czy Lyprinol jest bezpieczny?
Specyfik  ten jest w 100% naturalny. Nie stwierdzono dotychczas żadnych niekorzystnych skutków przyjmowania Lyprinolu®. Kwasy Omega-3 są niezbędnym elementem diety ludzi, dlatego Lyprinol® może być stosowany nawet przez osoby nie cierpiące z powodu stanów zapalnych. Specyfik ten można podawać dzieciom. Osoby uskarżające się na uczulenie na ryby również mogą stosować Lyprinol®, ponieważ zawiera on tylko oczyszczone substancje aktywne, bez składników uczulających (np. białek).

Jak należy przyjmować Lyprinol®?
Rekomendowana dawka, aby uzyskać maksymalny efekt, to 2 kapsułki Lyprinolu® zażywane dwa razy dziennie przez pierwsze 4 do 6 tygodni, a następnie zmniejszenie dawki do 2 kapsułek zażywanych raz dziennie, najlepiej po posiłku. Aby osiągnąć optymalne wyniki, należy rozpocząć zażywanie Lyprinolu® w wyższej dawce i pamiętać o regularnym przyjmowaniu specyfiku.

Jak długo trzeba czekać na pozytywne efekty działania Lyprinolu®?
U większości pacjentów potrzeba kilku tygodni regularnego stosowania preparatu, aby osiągnąć spodziewany efekt. Jednakże są osoby, które nawet już po kilku dniach widzą u siebie znaczną poprawę. W bardzo rzadkich przypadkach, pacjenci donosili o nasileniu się objawów, obejmujących ból w początkowym okresie zażywania preparatu. W takim przypadku należy zmniejszyć ilość kapsułek i stopniowo osiągnąć dawkę 4 kapsułek dziennie.

W Polsce Lyprinol zyskał uznanie wśród lekarzy specjalistów i jest polecany do stosowania  w artretyzmie i chorobach zwyrodnieniowych stawów przez Prof. Jacka Szechioskiego, krajowego konsultanta RP w dziedzinie reumatologii.

Lek dostępny w aptece.

Artykuł Sponsorowany

Ocena artykułu

4.08
z 39 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(13)
4
 
(18)
3
 
(6)
2
 
(2)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.08 z 39 głosów

79%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

  Podobne teksty