Laserowe odmładzanie twarzy - kilka powodów, dla których można uznać je za najlepszy sposób na zmarszczki

Laserowe odmładzanie twarzy - kilka powodów, dla których można uznać je za najlepszy sposób na zmarszczki
Spis treści
  1. Laserowe odmładzanie twarzy to przede wszystkim bezinwazyjność
  2. Odmładzanie twarzy bez trudnego do zniesienia bólu
  3. Laserowe usuwanie zmarszczek - naturalny efekt
  4. Laserowe odmładzanie twarzy - bezpieczeństwo zabiegu

Walka z procesem starzenia skóry ma priorytetowe znaczenie dla wielu kobiet. Nie chodzi już tylko o nieprzemijający kult pięknego i młodego ciała, ale rosnącą świadomość własnej wartości. Kobiety szukają nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają nie tylko wygląd, lecz także samopoczucie. ,,Pacjentki szukają skutecznych, bezpiecznych i mało bolesnych procedur, które dają spektakularne rezultaty. Nowoczesna technologia umożliwia połączenie tych wszystkich cech w jednym zabiegu. Aby spełnić te oczekiwania, polecamy laserowe zabiegi, odmładzające skórę twarzy. To jeden z najnowocześniejszych sposobów walki z procesem starzenia skóry. Światło lasera dokonuje kontrolowanych mikrouszkodzeń, co pobudza skórę do naturalnej przebudowy i produkcji kolagenu. Ten naturalny proces skutecznie redukuje zmarszczki i poprawia jędrność skóry” - mówi doktor Krzysztof Miracki, ekspert laseroterapii i założyciel Kliniki Miracki.

Laserowe odmładzanie twarzy to przede wszystkim bezinwazyjność

Podstawową zaletą innowacyjnych zabiegów laserowych jest ich niska inwazyjność, co odróżnia je od tradycyjnych metod odmładzania z zakresu chirurgii plastycznej. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są przekonane do klasycznych, bardziej inwazyjnych zabiegów liftingujących i rozwiązań iniekcyjnych, jak na przykład ostrzykiwanie twarzy toksyną botulinową, czyli popularnym botoksem.

Działanie laserów nie wymaga wykonania żadnych nacięć na skórze, dzięki temu nie ma ryzyka blizn. Bezinwazyjny zabieg to szybki powrót do codziennej aktywności, bez okresu rekonwalescencji.

Wśród wszystkich dostępnych laserów używanych w medycynie estetycznej, wyłaniają się dwaj liderzy - PicoSure i Discover Pico - frakcyjne lasery pikosekundowe. Obydwoma jednocześnie dysponuje w Polsce tylko jedna klinika: Klinika Miracki w Warszawie. Jak przyznaje dr Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej i i specjalista laseroterapii, lasery pikosekundowe to zupełnie nowa jakość w walce o piękną i młodą skórę“. Technologia pikosekundowa, wykorzystując najkrótszy impuls światła laserowego, pozwala działać w głębokich warstwach skóry, nie powodując długotrwałych efektów ubocznych. To istotna przewaga laserów pikosekundowych nad pozostałymi systemami laserowymi i innymi metodami odmładzania. Dzięki temu okres rekonwalescencji pozabiegowej znacznie się skraca. Dla pacjenta to komfort i poczucie bezpieczeństwa” -  tłumaczy dr Miracki.

Odmładzanie twarzy bez trudnego do zniesienia bólu

Zabiegi odmładzania twarzy przy pomocy pikosekundowych urządzeń laserowych to zdecydowanie mniejsze dolegliwości bólowe w trakcie wykonywania zabiegu. “Tajemnicą fenomenu technologii pikosekundowej jest ultra krótki czas emisji światła laserowego - tysiąckroć krótszy od szerzej znanych i stosowanych w ostatnich latach jednostek nanosekundowych. Krótki kontakt światła ze skórą zmniejsza do minimum przegrzanie skóry pacjenta, dzięki czemu nie odczuwa on uciążliwych dolegliwości bólowych podczas zabiegu” - tłumaczy dr Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej z największym doświadczeniem w wykorzystaniu technologii pikosekundowej w Polsce.

Specjaliści z Kliniki Miracki zaznaczają jednak, że odczuwanie bólu podczas wykonywania zabiegów laserowych jest kwestią bardzo indywidualną i uzależnioną od osobistego progu bólu pacjenta. Współcześnie istnieje jednak wiele skutecznych metod redukcji dolegliwości bólowych. W Klinice Miracki są to m.in. specjalne urządzenia chłodzące lub trójskładnikowy żel znieczulający, który działa dużo szybciej i mocniej niż zazwyczaj stosowany w gabinetach medycyny estetycznej krem Emla.

Laserowe usuwanie zmarszczek - naturalny efekt

W odróżnieniu od bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, zabiegi laserowe pozwalają osiągnąć widoczny, a zarazem bardzo naturalny efekt odmłodzenia. W przypadku wielokrotnie wspomnianych już laserów pikosekundowych, wynika to przede wszystkim ze specyfiki działania tej innowacyjnej technologii. Impulsy laserów PicoSure i Discovery Pico wnikają w głębokie warstwy skóry, gdzie stymulują komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, co wywołuje naturalny efekt liftingujący. Skóra zagęszcza się, odzyskuje utraconą sprężystość i napięcie, a dodatkowo nabiera bardziej świetlistego i jednolitego kolorytu. W efekcie przeprowadzonej terapii laserowej, znikają nie tylko zmarszczki i bruzdy, lecz także przebarwienia, które wraz z wiekiem coraz częściej pojawiają się na naszych twarzach. Precyzyjne, głębokie i błyskawiczne działanie laserów pikosekundowych sprawia, że efekty odmłodzenia możemy zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak specjaliści zalecają, żeby wykonać serię trzech lub więcej zabiegów, w celu uzyskania spektakularnych rezultatów.

Laserowe odmładzanie twarzy - bezpieczeństwo zabiegu

Na koniec warto podkreślić, że laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, który gwarantuje również wysokie bezpieczeństwo stosowania. Niska inwazyjność terapii zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia powikłań czy niepożądanych skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu możemy mieć do czynienia z zaczerwienieniem skóry, lekką opuchlizną czy niewielkimi wybroczynami, które ustępują samoczynnie zazwyczaj w przeciągu kilku dni. Ważne, aby po zabiegu stosować się do zaleceń lekarza, żeby skrócić okres rekonwalescencji do minimum. Wciąż jednak powrót do normalnej aktywności po laserowym odmładzaniu twarzy jest o wiele szybszy niż w przypadku zastosowania innych metod odmładzania, które wymagają nawet kilkutygodniowego okresu rekonwalescencji.

Więcej informacji na temat laserowego odmładzania twarzy przy pomocy laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie:

http://klinikamiracki.pl/zabieg/odmladzanie-skory-pico-sure/

 

Ocena artykułu

3.71
z 7 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(1)
4
 
(4)
3
 
(1)
2
 
(1)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.71 z 7 głosów

71%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty