Łamliwe, wypadające włosy? W jaki sposób poprawić ich kondycję? Podpowiadamy

Łamliwe, wypadające włosy? W jaki sposób poprawić ich kondycję? Podpowiadamy
Spis treści
  1. Odpowiednia dieta przede wszystkim
  2. Wsparcie suplementami diety

Przesuszone i łamliwe włosy nie tylko nie dodają uroku. Osłabione, są bardziej narażone na wypadanie. Zamiast skrywać je pod czapką, warto dążyć do poprawy ich kondycji. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone metody i działać systematycznie, aby w krótkim czasie doświadczyć natychmiastowych zmian. Sprawdź, co możesz zrobić.

Chociaż o wyglądzie włosów w dużej mierze decydują geny, niemałe znaczenie ma sposób postępowania z kosmykami. Jeżeli często narażane są na negatywne działanie czynników zewnętrznych lub do mieszków włosowych nie docierają odpowiednie substancje odżywcze, bardzo szybko tracą swój blask i atrakcyjny wygląd. Puszą się, częściej się łamią, aż w końcu wypadają. Wcale jednak nie musisz godzić się na taki stan – tym bardziej, że kondycja kosmyków leży w Twoich rękach. Z pomocą przychodzą nie tylko odpowiednie zabiegi, ale również tabletki na wypadanie włosów.

Odpowiednia dieta przede wszystkim

Z wyglądu włosów można bardzo łatwo odczytać sposób odżywiania. Jeżeli kosmyki są matowe, pozbawione blasku, wypadają, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to efekt niewłaściwie komponowanej codziennej diety. Włosy szybko stają się wrażliwe nawet na najmniejsze niedobory składników odżywczych. Niedostateczna podaż witamin i minerałów wpływa niekorzystnie na kondycję kosmyków, prowadząc do pogorszenia ich wyglądu.

Jeżeli stan Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia, przyjrzyj się codziennemu menu. Być może w spożywanych przez Ciebie posiłkach brakuje kilku kluczowych składników? Na kondycję włosów wpływają m.in. takie witamin i minerały jak:

  • witamina A – odpowiada za aktywizowanie mieszków włosowych do wzrostu; jej niedobór skutkuje łamliwością oraz rozdwajaniem końcówek;
  • kwas pantotenowy (witamina B5) – bierze udział w stymulowaniu keratynocytów, czyli komórek składających się na łodygę; ponadto zapewnia codzienny wzrost włosów, dzięki zaopatrywaniu komórek macierzy włosa w energię;
  • cynk – jego niedobór przyczynia się do nasilenia procesów wypadania włosów oraz do hiperkeratozy;
  • krzem – zapobiega nadmiernej utracie włosów oraz przeciwdziała łamliwości;
  • miedź – niedobór prowadzi do zmian strukturalnych włosów oraz zahamowania pigmentacji.

Warto zatem zadbać, aby w codziennych posiłkach nie zabrakło takich produktów spożywczych jak np. pełnoziarniste pieczywo, kasze, brązowy ryż, czerwone mięso, warzywa i owoce, rośliny strączkowe, ryby.

Wsparcie suplementami diety

Chcąc poprawić kondycję kosmyków, warto sięgnąć również po odpowiednio dobrane tabletki na wypadanie włosów. Stanowią one doskonałe uzupełnienie zdrowej diety – pod warunkiem, że preparaty zawierają właściwą kompozycję składników. Chodzi o obecność substancji, które faktycznie przyczyniają się do wzmocnienia włosów oraz zapobiegają ich utracie.

W dążeniu do poprawy stanu kosmyków dobrym wsparciem są np. tabletki na wypadanie włosów Vitapil®. Zostały opracowane z myślą o osobach, które borykają się z nadmierną utratą kosmyków, osłabieniem struktury (rozdwajanie się końcówek), zwiększoną łamliwością oraz zaburzoną gospodarką hydrolipidową skóry głowy i włosów. Zawierają unikalną kompozycję składników odżywczych – na czele z krzemionką pozyskiwaną z młodych pędów bambusa – które wpływają pozytywnie na kondycję kosmyków.

Pamiętaj, że żadne tabletki na wypadanie włosów nie mogą stanowić substytutu zróżnicowanej diety. Dlatego bardzo ważne jest, by łączyć suplementację ze spożywaniem prawidłowo zbilansowanych posiłków.

Ocena artykułu

4.5
z 8 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(6)
4
 
(1)
3
 
(0)
2
 
(1)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.5 z 8 głosów

88%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty