Łamliwe, wypadające włosy? W jaki sposób poprawić ich kondycję? Podpowiadamy

Przesuszone i łamliwe włosy nie tylko nie dodają uroku. Osłabione, są bardziej narażone na wypadanie. Zamiast skrywać je pod czapką, warto dążyć do poprawy ich kondycji. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone metody i działać systematycznie, aby w krótkim czasie doświadczyć natychmiastowych zmian. Sprawdź, co możesz zrobić.
Chociaż o wyglądzie włosów w dużej mierze decydują geny, niemałe znaczenie ma sposób postępowania z kosmykami. Jeżeli często narażane są na negatywne działanie czynników zewnętrznych lub do mieszków włosowych nie docierają odpowiednie substancje odżywcze, bardzo szybko tracą swój blask i atrakcyjny wygląd. Puszą się, częściej się łamią, aż w końcu wypadają. Wcale jednak nie musisz godzić się na taki stan – tym bardziej, że kondycja kosmyków leży w Twoich rękach. Z pomocą przychodzą nie tylko odpowiednie zabiegi, ale również tabletki na wypadanie włosów.
Odpowiednia dieta przede wszystkim
Z wyglądu włosów można bardzo łatwo odczytać sposób odżywiania. Jeżeli kosmyki są matowe, pozbawione blasku, wypadają, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to efekt niewłaściwie komponowanej codziennej diety. Włosy szybko stają się wrażliwe nawet na najmniejsze niedobory składników odżywczych. Niedostateczna podaż witamin i minerałów wpływa niekorzystnie na kondycję kosmyków, prowadząc do pogorszenia ich wyglądu.
Jeżeli stan Twoich włosów pozostawia wiele do życzenia, przyjrzyj się codziennemu menu. Być może w spożywanych przez Ciebie posiłkach brakuje kilku kluczowych składników? Na kondycję włosów wpływają m.in. takie witamin i minerały jak:
- witamina A – odpowiada za aktywizowanie mieszków włosowych do wzrostu; jej niedobór skutkuje łamliwością oraz rozdwajaniem końcówek;
- kwas pantotenowy (witamina B5) – bierze udział w stymulowaniu keratynocytów, czyli komórek składających się na łodygę; ponadto zapewnia codzienny wzrost włosów, dzięki zaopatrywaniu komórek macierzy włosa w energię;
- cynk – jego niedobór przyczynia się do nasilenia procesów wypadania włosów oraz do hiperkeratozy;
- krzem – zapobiega nadmiernej utracie włosów oraz przeciwdziała łamliwości;
- miedź – niedobór prowadzi do zmian strukturalnych włosów oraz zahamowania pigmentacji.
Warto zatem zadbać, aby w codziennych posiłkach nie zabrakło takich produktów spożywczych jak np. pełnoziarniste pieczywo, kasze, brązowy ryż, czerwone mięso, warzywa i owoce, rośliny strączkowe, ryby.
Wsparcie suplementami diety
Chcąc poprawić kondycję kosmyków, warto sięgnąć również po odpowiednio dobrane tabletki na wypadanie włosów. Stanowią one doskonałe uzupełnienie zdrowej diety – pod warunkiem, że preparaty zawierają właściwą kompozycję składników. Chodzi o obecność substancji, które faktycznie przyczyniają się do wzmocnienia włosów oraz zapobiegają ich utracie.
W dążeniu do poprawy stanu kosmyków dobrym wsparciem są np. tabletki na wypadanie włosów Vitapil®. Zostały opracowane z myślą o osobach, które borykają się z nadmierną utratą kosmyków, osłabieniem struktury (rozdwajanie się końcówek), zwiększoną łamliwością oraz zaburzoną gospodarką hydrolipidową skóry głowy i włosów. Zawierają unikalną kompozycję składników odżywczych – na czele z krzemionką pozyskiwaną z młodych pędów bambusa – które wpływają pozytywnie na kondycję kosmyków.
Pamiętaj, że żadne tabletki na wypadanie włosów nie mogą stanowić substytutu zróżnicowanej diety. Dlatego bardzo ważne jest, by łączyć suplementację ze spożywaniem prawidłowo zbilansowanych posiłków.
Artykuł partnera
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Pierwsze zwiastuny
Ciało wysyła do nas alarmujące sygnały, które zauważone mogą stać się cenna wskazówką dla dalszego postępowania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzę - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.
Rak szyjki macicy - wczesne wykrywanie
80% przypadków przedwczesnej śmierci z powodu raka szyjki macicy dałoby się uniknąć pod warunkiem rzetelnego przeprowadzenia badań profilaktycznych.