Kto wydał 45 mln dolarów?

Kto wydał 45 mln dolarów?

Gdybyś miał możliwość, czy wydałbyś miliony dolarów na ochronę zdrowia Twoich stawów? Czy wiesz, że niektórzy już to dla Ciebie zrobili?

Poranna sztywność, ból, obrzęki i problemy z poruszaniem -to alarmujące objawy, które mogą wskazywać na rozwój artrozy, czyli choroby zwyrodnieniowej stawów. Szczególnie na baczności powinny się mieć osoby powyżej 45 roku życia, z nadwagą, narażone na stres, o złych nawykach żywieniowych. Brak ruchu również stawom nie służy.

Na chorobę zwyrodnieniową stawów cierpi blisko połowa osób powyżej 50 roku życia, w wieku 60 lat już 70 proc. osób. Niestety choroba dotyka coraz młodszych.

Zdeformowane dłonie
W prawidłowych warunkach, chrząstka stawowa amortyzuje wstrząsy pojawiające się w czasie, gdy się ruszamy, chroniąc tym samym staw. W przebiegu choroby, chrząstka stawowa ulega przedwczesnej degeneracji – ściera się i niszczy, przez co przestaje spełniać swoją ochronną dla stawów funkcję. W skutek tego stawy deformują, degenerują – dają wymienione wyżej objawy. Z czasem zmiany mogą być widoczne w postaci zewnętrznych deformacji, szczególnie małych stawów np. dłoni.

Chroń swoje stawy za darmo
Chcąc zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie stawów, również na stare lata, warto pomyśleć o profilaktyce. Działaniem profilaktycznym jest niewątpliwie regularny ruch. Warto poświęcić minimum pół godziny dziennie na aktywność fizyczną – szybki spacer, pilates, ćwiczenia rozciągające.

Jeżeli mamy kilka kilo nadwagi – spróbujmy je zrzucić i powrócić do prawidłowego wskaźnika BMI. Stając na wadze pomyślmy o naszym układzie kostnym, który dźwiga całą naszą masę i zbędne kilogramy są dla niego dodatkowym obciążeniem.
Jeśli już o kilogramach mowa – nasza dieta ma znamienity wpływ na kondycję naszego układu kostno-stawowego. Przede wszystkim, mając na uwadze dobro stawów, zrezygnujmy z używek: alkoholu, słonych przekąsek, mocnej kawy i herbaty. Tłuszcze zwierzęce, czerwone mięso również nie są korzystne dla zdrowia stawów. Dieta dla stawów powinna zawierać nabiał, który jest dobrym źródłem białka i wapnia, ryby morskie i oleje z pierwszego tłoczenia np. z oliwek – dostarczające kwasów omega-3. W naszej diecie nie powinno również zabraknąć produktów pełnoziarnistych, czosnku, cebuli, imbiru, świeżych warzyw i owoców. Przyjmowane z nimi antyoksydanty (np. witamina C, witamina E) pomagają w walce z procesem zapalnym, niszczą wolne rodniki – spowalniając tym samym proces starzenia i opóźniają proces zwyrodnienia stawów.

Suplementy dla stawów
W niektórych wypadkach chcemy uzupełnić dietę w składniki odżywiające nasze stawy. Sięgamy po suplementy. Najpopularniejsze z nich zawierają glukozaminę, chondroitynę, kwas hialuronowy – naturalne substancje pomagające w odbudowie chrząstki stawowej i poprawie kondycji błony maziowej. Ponadto często zawierają imbir, witaminę C, witaminę E i inne. W preparatach na stawy znajdziemy również kolagen. Przyjrzyjmy się bliżej temu składnikowi. Okazuje się, że w preparatach na stawy kolagen kolagenowi nierówny!

45 mln dolarów na ochronę stawów

Głównym składnikiem chrząstki są kolagen typu II i proteoglikany. W przebiegu chorób zwyrodnieniowych stawów w obrębie chrząstki występuje stan zapalny. Okazuje się, że kolagen typu II może indukować reakcję zapalną. Ten patologiczny proces może mieć miejsce w przebiegu chorób autoimmunologicznych, ale też i choroby zwyrodnieniowej stawów.

Okazuje się, że procesowi temu można zapobiec. Badania naukowe przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że podawanie niewielkich dawek kolagenu typu II – wpływa na działanie układu immunologicznego i zapobiega destrukcji w obrębie chrząstki stawowej. Kolagen typu II musi być jednak podany w ściśle określonej dawce, w najczystszej, biologicznie aktywnej postaci. (W celu jego uzyskania, wysoko oczyszczony kolagen jest pozbawiany jednego łańcucha alfa 1 polipetydowego tworząc formę kolagenu II –n1). Wytwarzanie kolagenu odbywa się w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych pod ścisłą kontrolą farmaceutyczną.

Kolagen ten dostępny jest tylko pod postacią suplementu diety Vital3. Kolagen zawarty w preparacie Vital3 uzyskiwany jest pod ścisłą kontrolą farmaceutyczną, w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych. W badaniach klinicznych, na których przeprowadzenie i ocenę  wydano ponad 45 miliony dolarów, określono dawkę, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu. Zarówno proces wytwarzania jak i sam suplement jest chroniony 11 patentami w USA i 13 międzynarodowymi. 

Warto podkreślić, że większość suplementów diety nie posiada badań naukowych, które świadczyłyby o bezpieczeństwie i skuteczności ich stosowania.
Vital3 posiada, aż 10 takich badań.

Vital3 uzyskał również akceptację FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków) do posługiwania się wynikami badań jako wiarygodnymi i niewprowadzającymi w błąd konsumenta.

3 krople dla stawów
Vital3 to preparat o potwierdzonym bezpieczeństwie stosowania – w przeprowadzonych badaniach nie odnotowano żadnych skutków ubocznych przyjmowania preparatu ani interakcji. Może być z powodzeniem stosowany przez osoby starsze.
3 krople Vital3 dziennie– tyle wystarczy dla zdrowia i ochrony Twoich stawów.

Artykuł Sponsorowany

Ocena artykułu

3.87
z 63 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(13)
4
 
(38)
3
 
(6)
2
 
(3)
1
 
(3)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.87 z 63 głosów

81%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty