Kolagenowa profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Kolagenowa profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Białko życia

Każdy z nas wie, że człowiek w siedemdziesięciu procentach składa się z wody. Kolejne trzydzieści procent naszego ciała to różne substancje organiczne, z których najliczniejszą jest kolagen - podstawowe białko budulcowe kości, ścięgien, chrząstek, zębów, a przede wszystkim skóry. Starzenie można opisać jako proces stopniowego ubywania kolagenu z ciała, z naszej skóry, która wraz z utratą kolagenu traci elastyczność i młody wygląd.

Kiedy zacząć walkę z czasem?

Do dwudziestego piątego roku życia kolagen jest produkowany przez organizm w stopniu wystarczającym do naturalnej regeneracji skóry. Do tego wieku stosowanie kolagenu w profilaktyce nie jest konieczne co nie oznacza, że kolagen w ogóle nie służy młodym ludziom. Cera trądzikowa, naczynkowa, pourazowa lub poparzona doskonale regeneruje się podczas terapii kolagenowej.

Najlepszą i najprostszą metodą uzupełniania kolagenu jest jego bezpośrednie dostarczanie z zewnątrz. Nie każdy jednak produkt kosmetyczny posiada wystarczającą ilość kolagenu, aby faktycznie odczuć działanie przeciwstarzeniowe.

Kolagen to białko będące podstawowym materiałem budulcowym naszej skóry. Odpowiada za zatrzymywanie w skórze wody oraz jej elastyczność i sprężystość. Stąd jego doskonałe właściwości nawilżające i przeciwzmarszczkowe.

Kolagen kolagenowi nierówny

Z całą pewnością preparaty kolagenowe różnią się między sobą i to nie tylko formą zastosowanego kolagenu, ale również jego jakością, czystością i procentową zawartością w kosmetyku. Przy wyborze preparatu kolagenowego, ale i każdego dobrego kosmetyku, warto zwracać uwagę na kilka szczegółów. Oprócz wspomnianej jakości bardzo ważne jest zestawienie składników aktywnych. Kolagen jest bardzo chimeryczną substancją i cała sztuka polega na tym, aby wykluczyć możliwość jego interakcji z pozostałymi składnikami receptury.
Dobry kosmetyk musi pielęgnować skórę kompleksowo, więc warto, aby w tym „towarzystwie” znalazły się witaminy, wysokiej jakości oleje, ekstrakty roślinne, itp. najlepiej w formie mikrokapsułkowanej, gdyż ta gwarantuje ich wysoką jakość.

Nawet 68% redukcji zmarszczek

Wyniki badań aparaturowych przeprowadzonych w renomowanych laboratoriach kosmetologicznych dowodzą:  wysokiej jakości kolagen redukuje zmarszczki nawet o 20% już po 4 tygodniach stosowania.

Przykładem wysokiej jakości Kolagenu są kosmetyki firmy 3-Helisa. Badania kolagenu tej firmy przeprowadzono w Pracowniach Kosmetologii na grupie 30 osób w przedziale wiekowym 20 - 48 lat.
U wszystkich pacjentów zastosowano identyczną metodę przygotowania skóry przed aplikacją Kolagenu i identyczną metodę aplikacji.

Rezultaty

Aplikacja Kolagenu 3-Helisa u całej badanej grupy pacjentów wypadła pozytywnie a w szczególności:

 • Nastąpiła poprawa nawilżenia skóry. Poprawa nawet o 25 %
 • Spłyceniu w wyraźny sposób uległy zmarszczki
 • Poprawiła się elastyczność i  jędrność skóry
 • Rozjaśnił się koloryt karnacji
 • Obkurczyły się rozszerzone naczynka krwionośne,
 • Wzrosła odporność skóry na niekorzystne czynniki zewnętrzne (wiatr, zimo),
 • Zmniejszyło się wydzielanie łoju,
 • Przyspieszeniu uległo zanikanie stanów zapalnych skóry (grudki i krostki ropne),
 • Przywrócone zostało optymalne pH skóry (5,5 – 5,8)  już po 4 tygodniach stosowania.

Kolagen - właściwości lecznicze

W preparatach kolagenowych nie powinno się stosować sztucznych barwników, silnych konserwantów i kompozycji zapachowych, które są w wielu przypadkach powodem alergii lub rozpadu kolagenu. Konsumentkom czasami przeszkadza ograniczony termin przydatności lub brak kompozycji zapachowych, ale po prostu preparaty kolagenowe należy traktować bardziej jak preparaty o właściwościach leczniczych niż zwykłe kosmetyki. Warto uczulać konsumentów, że kosmetyki z długimi terminami ważności bazują na bardzo silnych konserwantach, które z reguły nie są obojętne, zwłaszcza dla wrażliwej skóry. Ze względów bezpieczeństwa ważne są również nowoczesne metody aplikacji kosmetyku (z dozownikami i specjalnymi odpowietrzaczami, zapobiegającymi dostawaniu się powietrza do środka). W ten sposób nie dochodzi do zepsucia kosmetyku kolagenowego po sięganiu do słoiczka palcem. Takie rozwiązania z dozownikami zastosowano w linii 3-Helisa Desirable.

Artykuł Sponsorowany

Ocena artykułu

3.64
z 25 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(4)
4
 
(13)
3
 
(4)
2
 
(3)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.64 z 25 głosów

68%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

  Podobne teksty