Kobieta w dobrej formie przez cały miesiąc

Kobieta w dobrej formie przez cały miesiąc
Kobieta i mężczyzna mają różne rytmy biologiczne. Zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne u mężczyzn jest stałe, natomiast u kobiet zmienia się cyklicznie. Jest to związane z comiesięcznym procesem owulacji i miesiączkowania. Z tego powodu kobiety powinny przyjmować witaminy i minerały w odpowiednich proporcjach w zależności od fazy cyklu.

Samopoczucie wielu kobiet zmienia się w zależności od tego, czy znajdują się przed, w czasie, czy po miesiączce. Na kilka dni przed menstruacją mogą pojawić się niedobory witamin z grupy B i magnezu, które są jedną z przyczyn występowania zespołu napięcia przedmiesiączkowego tzw. PMS (Premenstrual Syndrome). Objawy tego syndromu dotyczą sfery psychicznej (rozdrażnienie i nerwowość) i fizycznej (np. bóle i zawroty głowy, zaparcia, nudności). Wiele kobiet przybiera w tym czasie na wadze, skarży się na problemy z cerą i włosami.

Dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego pojawiają się cyklicznie nawet na 10 dni przed menstruacją. Z reguły ustępują pierwszego dnia krwawienia. Klasyczne objawy PMS występują u 5 do 8 % kobiet, natomiast aż 90% odczuwa dolegliwości związane z tym zespołem. Mężczyźni przekornie twierdzą, że "przypadłość" ta dotyczy 100 % przedstawicielek płci pięknej.

Z powodu comiesięcznej niedyspozycji kobiety ograniczają swoją aktywność zawodową, cierpią także na tym ich relacje z rodziną i przyjaciółmi. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przyczyną tych dolegliwości mogą być niedobory witamin i minerałów. Na straty tych niezbędnych składników narażone są przede wszystkim kobiety prowadzące intensywny tryb życia. Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu niedoborów witamin z grupy B i magnezu jest również przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Warto stosować suplementację witamin i minerałów preparatami opracowanymi specjalnie dla kobiet. Ich skład jest dopasowany do zmiennych potrzeb kobiety w czasie cyklu miesiączkowego. Witaminy i związki mineralne pomagają zachować dobrą formę niezależnie od fazy cyklu, zwalczają objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, a przy tym dostarczają energii i sił witalnych.

Ocena artykułu

4.1
z 71 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(31)
4
 
(28)
3
 
(4)
2
 
(4)
1
 
(4)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.1 z 71 głosów

83%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty