Gdy dziecko zachoruje. Jak szybko znaleźć opiekunkę?

Gdy dziecko zachoruje. Jak szybko znaleźć opiekunkę?

Twoje dziecko zachorowało, a obowiązki zawodowe nie pozwalają ci zostać z nim w domu? Czas poszukać odpowiedniej opiekunki. Jak szybko znaleźć nianię?

To, co najbardziej spędza sen z powiek aktywnym zawodowo rodzicom to kwestia tego, z kim zostawić dziecko, gdy rodzice muszą iść do pracy. Nie wszyscy mogą liczyć na pomoc babci. Dobrym rozwiązaniem będzie np. żłobek czy przedszkole. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy dziecko zachoruje. Jedyne rozwiązanie to znalezienie niani. Jak szybko znaleźć odpowiednią opiekunkę?

Wybór odpowiedniej opiekunki dla naszej pociechy to jedna z najważniejszych decyzji rodziców. To także bardzo trudne zadanie, gdyż niania powinna być sympatyczna, mieć doświadczenie w pracy z dziećmi i odpowiednie kwalifikacje, a także być cierpliwa i zaangażowana w opiekę nad maluchem. Bardzo ważne jest też to, żeby była to osoba uczciwa i godna zaufania. Znalezienie odpowiedniej niani to dziś prawdziwy skarb i nieoceniona pomoc dla rodziców. Niania musi też być osobą, która naprawdę lubi dzieci i chce z nimi pracować, a nie tylko traktuje je jako źródło zarobku. Idealna niania to osoba sympatyczna, uśmiechnięta, ciepła, o miłym usposobieniu, która już od pierwszych chwili potrafi nawiązać dobry kontakt z dzieckiem i być dla niego wsparciem, zarówno podczas zabaw, jak i trudów dnia codziennego. Nasza pociecha musi polubić nianię i dobrze czuć się w jej towarzystwie. Bardzo ważne jest też to, żeby niania znała np. zasady pierwszej pomocy, aby w razie jakiegoś niespodziewanego zdarzenia wiedzieć, jak zareagować. Należy pamiętać, ze odpowiednia niania to przede wszystkim taka osoba, z którą nasza pociecha będzie nie tylko bezpieczna, ale też miło spędzi czas.

Opieka nad dzieckiem to niełatwe zadanie i nie każdy się do tej pracy nadaje, dlatego znalezienie dobrej niani zajmuje trochę czasu. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy np. dziecko nagle zachoruje i potrzebujemy opiekunki od zaraz? Najlepiej najpierw popytać wśród rodziny, znajomych, sąsiadów, być może znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie zająć się naszym dzieckiem przez kilka dni albo też poleci nam sprawdzoną, godną zaufania opiekunkę. Warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy specjalnych firm, które zajmują się zatrudnianiem niań, sprawdzając wcześniej ich referencje i weryfikując umiejętności. Przykładem takiego portalu jest np. www.niania.pl, gdzie znajdziemy oferty ponad 100 000 opiekunek z całej Polski, które można wyszukiwać zupełnie za darmo. Profile wszystkich kandydatek na nianię są starannie weryfikowane przez pedagogów. Portal stworzył też specjalny obiektywny ranking niań m.in. na podstawie sprawdzonych referencji, który ma na celu ułatwienie Ci dokonania wyboru godnej zaufania opiekunki. Na stronie znajdziemy też porady oraz specjalistyczne treści związane z tematyką opieki nad dzieckiem i poszukiwaniem niani. Wystarczy tylko wpisać interesującą nas lokalizację np. niania we Wrocławiu i szybko znajdziemy wiele ofert kandydatek na nianię, dostępnych od zaraz, aby rozpocząć pracę. Szukanie niani w ten sposób będzie szybkie i bezpieczne. Świetnie wykwalifikowana niania w razie takiej nagłej sytuacji od razu przejmie opiekę nad maluchem, a rodzice będą mogli spokojnie i bez martwienia się o pociechę pójść do pracy.

Warto pamiętać, o tym, aby wybierając nianię nie rezygnować z rozmowy w cztery oczy z potencjalną kandydatką. Taka rozmowa powinna być elementem decydującym o tym, kogo zatrudnimy. Spotkanie z potencjalną nianią twarzą w twarz pozwoli nam zweryfikować, jak niania się zachowuje, jaki ma charakter i podejście do dzieci. Wybierając nianię warto zaufać swojej intuicji oraz wewnętrznym odczuciom. Niania musi mieć w sobie to coś, co nas przekona. Pozytywne relacje z opiekunką będą niezwykle ważne, w końcu ma się ona stać istotną częścią nie tylko życia dziecka, ale także jego rodziców.

 

Ocena artykułu

5
 
(1)
4
 
(2)
3
 
(1)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4 z 4 głosów

75%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty