Jak pozbyć się trądziku raz na zawsze

Czerwone krostki na twarzy, które pojawiają się w okresie dojrzewania to jeden z największych problemów nastolatków i nie tylko. Na jego powstawanie ma wpływ wiele czynników: niezdrowa dieta, duże zanieczyszczenie środowiska, problemy hormonalne, jednak przy obecnym stanie wiedzy można sobie z nim skutecznie radzić.
Skąd się bierze?
Trądzik powstaje zazwyczaj w okresie dojrzewania, kiedy gruczoły łojowe na skórze, szczególnie na twarzy, wydzielają więcej sebum. Zwiększona produkcja łoju przez gruczoły łojowe plus zatkane, w wyniku złuszczania naskórka pory to gotowa recepta na trądzik. Gdy do gromadzącego się sebum dodamy bakterię, których na skórze nie brakuje, dochodzi do stanu zapalnego i trądzik murowany. Okresem znacznego nasilenia się trądziku, a często momentem jego powstania jest okres dojrzewania, gdzie gruczoły łojowe stymulują hormony płciowe- testosteron lub estrogeny. Czynnikami sprzyjającymi występowaniu czerwonych krostek jest również nadmierny stres, dieta pełna fast foodów, słodyczy i mocno przetworzonego jedzenia, które również nie wpływa korzystnie na stan cery. Konserwanty i barwniki mogą powodować zwiększanie łojotoku i nadmierną stymulacje gruczołów.
Pielęgnacja skóry trądzikowej
Najważniejszymi pytaniami, na jakie usiłują znaleźć skuteczną odpowiedź młodzi i dorośli borykający się z tym problemem, są – jak się pozbyć trądziku? Co zrobić, aby zniknął na zawsze? Wszystko zależy od nasilenia zmian trądzikowych, jeśli jest to łagodna postać czerwonych krostek, warto wykorzystać kosmetyki do skóry trądzikowej np. z linii produktów firmy NIVEA. Peelingi, żele tonizujące, płyny do demakijażu oraz specjalne kremy mogą pomóc zlikwidować problem tanim kosztem. Różnego rodzaju produkty możemy również znaleźć w aptekach czy sklepach internetowych. Możemy również wspomóc się ziołami, np. naparem z bratka, który zmniejsza wydzielanie sebum oraz wygładza skórę. Warto pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji:
- korzystać z ręczników papierowych,
- zawsze wykonać demakijaż na noc,
- nie używać przeterminowanych kosmetyków,
- stosować delikatne preparaty myjące,
W przypadku mocno nasilonych zmian oraz pogarszającej się kondycji skóry, aby pozbyć się trądziku należy udać się do dermatologa. Lekarz dobierze specjalne kosmetyki uwzględniając stan skóry, wiek, rodzaj zmian. Leki i preparaty lecznicze są dobierane indywidualnie, dzięki temu mamy większą gwarancję skuteczności. W przypadku walki z trądzikiem należy przygotować się na długą terapie i systematyczne działanie, jednak mimo swojej uciążliwości możemy być pewni, że trądzik zniknie.
Sprawdź sprawdzone i skuteczne preparaty na to jak pozbyć się trądziku.
Artykuł sponsorowany
Podobne teksty
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Rodzaje nowotworów
Opis nowotworów złośliwych, półzłośliwych i złośliwych.
Rozpoznawanie raka piersi
Opis badań mających na celu wczesne rozpoznanie raka piersi.
Przyczyny niepłodności męskiej
Zestawienie najczęstszych przyczyn niepłodności.
Sezon na kleszcze - szczepimy wiedzę - poradnik
Jeśli przebywałeś niedawno w lesie, czy choćby w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy.
Niekorzystne działanie na skórę promieniowania UV
Obecnie wiemy, że to promienie UVA są główną przyczyną fotostarzenia się skóry oraz zmian nowotworowych.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.
Rak szyjki macicy - wczesne wykrywanie
80% przypadków przedwczesnej śmierci z powodu raka szyjki macicy dałoby się uniknąć pod warunkiem rzetelnego przeprowadzenia badań profilaktycznych.
Zakażenie Helicobacter pylori
Stosunkowo niedawno odkryta bakteria, mogącą osiedlać się w żołądku i dwunastnicy wpływa na występowanie wielu chorób, szczególnie górnej części przewodu pokarmowego.