Jak pozbyć się trądziku raz na zawsze

Jak pozbyć się trądziku raz na zawsze
Spis treści
  1. Skąd się bierze?
  2. Pielęgnacja skóry trądzikowej

Czerwone krostki na twarzy, które pojawiają się w okresie dojrzewania to jeden z największych problemów nastolatków i nie tylko. Na jego powstawanie ma wpływ wiele czynników: niezdrowa dieta, duże zanieczyszczenie środowiska, problemy hormonalne, jednak przy obecnym stanie wiedzy można sobie z nim skutecznie radzić.

Skąd się bierze?

Trądzik powstaje zazwyczaj w okresie dojrzewania, kiedy gruczoły łojowe na skórze, szczególnie na twarzy, wydzielają więcej sebum. Zwiększona produkcja łoju przez gruczoły łojowe plus zatkane, w wyniku złuszczania naskórka pory to gotowa recepta na trądzik. Gdy do gromadzącego się sebum dodamy bakterię, których na skórze nie brakuje, dochodzi do stanu zapalnego i trądzik murowany. Okresem znacznego nasilenia się trądziku, a często momentem jego powstania jest okres dojrzewania, gdzie gruczoły łojowe stymulują hormony płciowe- testosteron lub estrogeny. Czynnikami sprzyjającymi występowaniu czerwonych krostek jest również nadmierny stres, dieta pełna fast foodów, słodyczy i mocno przetworzonego jedzenia, które również nie wpływa korzystnie na stan cery. Konserwanty i barwniki mogą powodować zwiększanie łojotoku i nadmierną stymulacje gruczołów.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Najważniejszymi pytaniami, na jakie usiłują znaleźć skuteczną odpowiedź młodzi i dorośli borykający się z tym problemem, są – jak się pozbyć trądziku? Co zrobić, aby zniknął na zawsze? Wszystko zależy od nasilenia zmian trądzikowych, jeśli jest to łagodna postać czerwonych krostek, warto wykorzystać kosmetyki do skóry trądzikowej np. z linii produktów firmy NIVEA. Peelingi, żele tonizujące, płyny do demakijażu oraz specjalne kremy mogą pomóc zlikwidować problem tanim kosztem. Różnego rodzaju produkty możemy również znaleźć w aptekach czy sklepach internetowych. Możemy również wspomóc się ziołami, np. naparem z bratka, który zmniejsza wydzielanie sebum oraz wygładza skórę. Warto pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji:

  • korzystać z ręczników papierowych,
  • zawsze wykonać demakijaż na noc,
  • nie używać przeterminowanych kosmetyków,
  • stosować delikatne preparaty myjące,

W przypadku mocno nasilonych zmian oraz pogarszającej się kondycji skóry, aby pozbyć się trądziku należy udać się do dermatologa. Lekarz dobierze specjalne kosmetyki uwzględniając stan skóry, wiek, rodzaj zmian. Leki i preparaty lecznicze są dobierane indywidualnie, dzięki temu mamy większą gwarancję skuteczności. W przypadku walki z trądzikiem należy przygotować się na długą terapie i systematyczne działanie, jednak mimo swojej uciążliwości możemy być pewni, że trądzik zniknie.

Sprawdź sprawdzone i skuteczne preparaty na to jak pozbyć się trądziku.

Ocena artykułu

4.56
z 9 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(5)
4
 
(4)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.56 z 9 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty