Jak leczyć trądzik u dorosłych

Jak leczyć trądzik u dorosłych
Spis treści
  1. Czy pojedyncze krosty to już trądzik?
  2. Trądzik u dorosłych a nastolatków
  3. Nie wolno leczyć się samodzielnie
  4. Najgorszy jest brak reakcji

Krosty i bolące czerwone grudki to niestety problem coraz większej liczby ludzi, nie tylko w młodym wieku. Dziś równie często na tę dolegliwość chorują także dorośli. Wydaje się, że każdy sam może sobie poradzić z tym problemem. Okazuje się jednak, że jedynie dermatolodzy mają na to złoty środek.

Czy pojedyncze krosty to już trądzik?

Dawniej trądzik u dorosłych występował bardzo rzadko. Zwykle na tę dolegliwość cierpiały osoby w wieku do dwudziestu lat. Teraz wiele w tej sprawie się zmieniło. Z trądzikiem walczą również osoby w średnim wieku. Należy zaznaczyć, że pojedyncze krosty znajdujące się na brodzie lub w innych miejscach to już trądzik. Objawem występowania tego problemu mogą być same zaskórniki, które z czasem przybierają postać żółtych krost oraz bolesnych grudek zapalnych.

Trądzik u dorosłych a nastolatków

Trądzik u dorosłych niestety utrzymuje się przez dłuższy czas. Poza tym też zupełnie inaczej wygląda. Młodzieńczy zaś charakteryzuje się zmianami, które są rozproszone praktycznie na powierzchni całej twarzy. Te zmiany są jednak zdecydowanie drobniejsze i mniej bolesne. Zdarza się nawet, że zupełnie samoistnie ustępują. U starszych osób krosty te są bardziej bolesne i trudno je wycisnąć. Najczęściej trądzik występuje u osób, które mają tłustą lub suchą skórę. Dermatolodzy wspominają, że na tę dolegliwość cierpi tak wielu ludzi dorosłych, gdyż nie dostosowują się do zasad zdrowej diety, a przy okazji są narażeni na silny stres. Oczywiście to tylko dwie z wielu przyczyn.

Nie wolno leczyć się samodzielnie

Podstawowy błąd, jaki popełniają osoby walczące z trądzikiem, to leczenie się w zaciszu własnego domu. Niektórzy kupują specjalne kremy, jakieś maści, a zdarza się nawet, że stosują typowo domowe metody. Owszem, wybór produktów do walki z trądzikiem jest bardzo duży. Na największy można liczyć w internecie. Jednak to nie tędy droga. Pierwszy krok, jaki chory powinien wykonać, to wizyta u dermatologa. Jedynie ten specjalista oceni stan, a następnie zaleci stosowanie konkretnych leków, które mogą być zmieniane wyłącznie pod jego kontrolą. Dobry lekarz ustali nie tylko sam etap leczenia, ale również kompletny plan pielęgnacyjny, który ma za zadanie wspomóc dany proces. Chodzi tu przede wszystkim o właściwe mycie, dietę oraz nawilżenie skóry. Wobec tego niezależnie od wieku osoba obarczona danym problemem, jak najszybciej powinna zgłosić się do dermatologa. Należy tylko pamiętać, że najtrudniej jest sobie poradzić z trądzikiem u dorosłych. W związku z czym to oni w szczególności powinni skupić swoją uwagę na właściwym leczeniu.

Najgorszy jest brak reakcji

Niestety niektórzy, choć mają trądzik, nic z nim nie robią. Wydaje im się, że to drobnostka i przesadą byłaby wizyta u specjalisty. Jednak to nieprawda. Wielu ludzi lekceważy problemy skórne związane z trądzikiem. Gdy nie pomagają im łatwo dostępne w aptekach leki i kosmetyki, rezygnują z dalszej walki. Czasem zaś wystarczy zastosować leki doustne, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Niekiedy trzeba wręcz sięgnąć po antybiotyk. Tylko że by móc tak postąpić, należy najpierw udać się do dermatologa.

Leczenie trądziku u dorosłych, co jest zdecydowanie trudniejsze niż u młodych osób, jest całkiem możliwe. Najważniejsze co chory może w tej sprawie zrobić, to udać się do dermatologa. Tylko w ten sposób pozyska skuteczne lekarstwa. Stosowanie kremów i kosmetyków dostępnych w drogeriach nie przyniesie takiego efektu. Chyba że są to jakieś wyspecjalizowane produkty. Poszukać można na www.kosmetyki360.pl Niemniej jednak warto ich stosowanie skonsultować z lekarzem.

Ocena artykułu

4.67
z 9 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(6)
4
 
(3)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.67 z 9 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty