Innowacyjny system przeszczepu włosów Smart Graft

Innowacyjny system przeszczepu włosów Smart Graft
Spis treści
  1. Przeszczep włosów Smart Graft a tradycyjna transplantacja
  2. 98% przeżywalności włosów - Smart Graft najskuteczniejszym sposobem na łysienie
  3. Leczenie łysienia - dla kogo przeszczep włosów Smart Graft?

Widoczne przerzedzenie włosów, tworzenie się zakoli i łysienie na czubku głowy to problemy, z którymi mają do czynienia przede wszystkim mężczyźni, choć coraz częściej dotyczą one również kobiet.

Utrata włosów jest bardzo dużym problemem nie tylko natury estetycznej, lecz także psychologicznej, bo brak włosów jest źródłem wielu kompleksów i utraty pewności siebie. Jeszcze do niedawna walka z łysieniem ograniczała się do stosowania wybranych środków farmakologicznych, noszenia peruk czy przeprowadzania inwazyjnych i bolesnych przeszczepów. Dziś natomiast lekarze medycyny estetycznej mają do dyspozycji innowacyjny system do transplantacji Smart Graft, który stanowi rewolucyjne rozwiązanie w zakresie leczenia łysienia. O tym, dlaczego Smart Graft stanowi przełomową metodę przeszczepu włosów, opowiedzieli nam specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Przeszczep włosów Smart Graft a tradycyjna transplantacja

Idea przeszczepu włosów zdecydowanie nie jest nowością na rynku medycznym. Przeszczepy wykonuje się z powodzeniem od wielu lat, choć końcowe efekty terapii nie zawsze okazywały się satysfakcjonujące dla pacjenta. Klasyczna transplantacja włosów stanowiła skomplikowany, inwazyjny i bolesny zabieg chirurgiczny, który dodatkowo pozostawiał po sobie dużą podłużną bliznę z tyłu głowy i przynosił sztuczny efekt końcowy. Wycinanie i przeszczepianie całego paska skóry wydłużało proces gojenia i czyniło go mało komfortowym dla pacjenta. Na szczęście na rynku medycznym pojawiła się nowsza technologia, pozwalająca na zaawansowane przeszczepianie pojedynczych zespołów mieszków włosowych (metoda AFUE), które sprawiła, że przeszczep włosów stał się zabiegiem znacznie mniej inwazyjnym, naturalnym i komfortowym dla pacjenta. Nie pozostawia żadnych blizn. Tą technologią jest właśnie przeszczep włosów Smart Graft dostępny w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

98% przeżywalności włosów - Smart Graft najskuteczniejszym sposobem na łysienie

Tym, co odróżnia system przeszczepu włosów Smart Graft od starszych systemów transplantacyjnych, jest m.in. poziom przeżywalności przeszczepionych włosów, który w przypadku Smart Graft wynosi aż 98%! To zasługa innowacyjnego systemu przechowywania włosów, które po pobraniu umieszcza się w sterylnych pojemnikach. Dzięki temu pobrane grafty mają zapewnione jak najbardziej optymalne warunki, wpływające na ich późniejszą przeżywalność. W sterylnych komorach urządzenia Smart Graft włosy zachowują odpowiedni poziom nawilżenia dzięki roztworowi soli fizjologicznej, a także utrzymują stałą temperaturę w granicach 6-8 stopni Celsjusza. Taka ,,pielęgnacja” włosów przed ich przeszczepieniem w obszar dotknięty łysieniem sprawia, że efekty transplantacji są nie tylko widoczne, lecz także trwałe.

Leczenie łysienia - dla kogo przeszczep włosów Smart Graft?

System przeszczepu włosów Smart Graft jest rozwiązaniem przynoszącym nadzieję najbardziej zrezygnowanym pacjentom zmagającym się z łysieniem androgenowym, pourazowym, po oparzeniach, napromieniowaniu czy stanach zapalnych. To doskonały sposób nie tylko na walkę z łysieniem na czubku głowy czy zakolach, lecz także przerzedzeniem włosów na całej powierzchni głowy. System Smart Graft umożliwia też rekonstrukcję owłosienia w okolicy oczu, np. brwi lub rzęs, a także zagęszczenie męskiego zarostu. Jeśli wszelkie stosowane przez nas wcześniej metody leczenia łysienia okazały się nieskuteczne, przeszczep włosów Smart Graft będzie idealnym rozwiązaniem. Włosy w prosty i szybki sposób odzyskają dawną kondycję i zagęszczenie, bez obawy uzyskania mało naturalnego efektu.


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat przeszczepu włosów Smart Graft? Odwiedź stronę https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/smart-graft-przeszczep-wlosow/ lub pytaj o szczegóły bezpośrednio w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(1)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4 z 1 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty